Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

17°
9°

Publiczna przychodnia zdrowia na Samsonowskiej

03-10-2018 23:16 | Autor: red.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na Zielonym Ursynowie powstanie nowa publiczna przychodnia zdrowia. We wrześniu Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę o przeznaczeniu lokalu o powierzchni 164 m kw. na przychodnię przy ul. Samsonowskiej 1. W poniedziałek (1 października) została podpisana umowa nieodpłatnego korzystania z tego lokalu użytkowego, zawarta pomiędzy Dzielnicą Ursynów a SPZOZ Warszawa-Ursynów. Otwarcie nowej placówki nastąpi na przełomie roku.

– Mieszkańcy zgłosili potrzebę funkcjonowania w tym miejscu publicznej przychodni podczas naszych zeszłorocznych spotkań, właśnie jesteśmy w trakcie ich kolejnej tury. Pokazuje to, jak ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami,.  Sprawnie zareagowaliśmy na te informacje i przeznaczyliśmy lokal na  publiczną placówkę zdrowia. To kolejna, po ul. Kłobuckiej, przychodnia na Zielonym Ursynowie. Wkrótce wyremontowana zostanie przychodnia przy ul. Kajakowej. Dążymy też do powstania punktu nocnej opieki medycznej na Zielonym Ursynowie – informuje burmistrz Robert Kempa.

– Bardzo się cieszę z podpisanej dziś umowy. Dzięki współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz SPZOZ Warszawa-Ursynów powstaje kolejna tak potrzebna publiczna placówka zdrowia. Pacjenci będą mogli tu skorzystać z usług podstawowej opieki zdrowotnej i gabinetu USG. Otwarcie lokalu nastąpi prawdopodobnie na przełomie roku – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.
Rządzić dla dobra sąsiadów Rozmawiamy z radnym Kamilem Orłem z Projektu Ursynów.