Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Publiczna przychodnia zdrowia na Samsonowskiej

03-10-2018 23:16 | Autor: red.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na Zielonym Ursynowie powstanie nowa publiczna przychodnia zdrowia. We wrześniu Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę o przeznaczeniu lokalu o powierzchni 164 m kw. na przychodnię przy ul. Samsonowskiej 1. W poniedziałek (1 października) została podpisana umowa nieodpłatnego korzystania z tego lokalu użytkowego, zawarta pomiędzy Dzielnicą Ursynów a SPZOZ Warszawa-Ursynów. Otwarcie nowej placówki nastąpi na przełomie roku.

– Mieszkańcy zgłosili potrzebę funkcjonowania w tym miejscu publicznej przychodni podczas naszych zeszłorocznych spotkań, właśnie jesteśmy w trakcie ich kolejnej tury. Pokazuje to, jak ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami,.  Sprawnie zareagowaliśmy na te informacje i przeznaczyliśmy lokal na  publiczną placówkę zdrowia. To kolejna, po ul. Kłobuckiej, przychodnia na Zielonym Ursynowie. Wkrótce wyremontowana zostanie przychodnia przy ul. Kajakowej. Dążymy też do powstania punktu nocnej opieki medycznej na Zielonym Ursynowie – informuje burmistrz Robert Kempa.

– Bardzo się cieszę z podpisanej dziś umowy. Dzięki współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz SPZOZ Warszawa-Ursynów powstaje kolejna tak potrzebna publiczna placówka zdrowia. Pacjenci będą mogli tu skorzystać z usług podstawowej opieki zdrowotnej i gabinetu USG. Otwarcie lokalu nastąpi prawdopodobnie na przełomie roku – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy – po raz szósty Zdobywczynię czwartego w karierze tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem Anitę Włodarczyk ogłoszono w Arenie Ursynów najlepszą sportsmenką Warszawy w 2018 roku.
Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.