Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Publiczna przychodnia zdrowia na Samsonowskiej

03-10-2018 23:16 | Autor: red.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na Zielonym Ursynowie powstanie nowa publiczna przychodnia zdrowia. We wrześniu Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę o przeznaczeniu lokalu o powierzchni 164 m kw. na przychodnię przy ul. Samsonowskiej 1. W poniedziałek (1 października) została podpisana umowa nieodpłatnego korzystania z tego lokalu użytkowego, zawarta pomiędzy Dzielnicą Ursynów a SPZOZ Warszawa-Ursynów. Otwarcie nowej placówki nastąpi na przełomie roku.

– Mieszkańcy zgłosili potrzebę funkcjonowania w tym miejscu publicznej przychodni podczas naszych zeszłorocznych spotkań, właśnie jesteśmy w trakcie ich kolejnej tury. Pokazuje to, jak ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami,.  Sprawnie zareagowaliśmy na te informacje i przeznaczyliśmy lokal na  publiczną placówkę zdrowia. To kolejna, po ul. Kłobuckiej, przychodnia na Zielonym Ursynowie. Wkrótce wyremontowana zostanie przychodnia przy ul. Kajakowej. Dążymy też do powstania punktu nocnej opieki medycznej na Zielonym Ursynowie – informuje burmistrz Robert Kempa.

– Bardzo się cieszę z podpisanej dziś umowy. Dzięki współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz SPZOZ Warszawa-Ursynów powstaje kolejna tak potrzebna publiczna placówka zdrowia. Pacjenci będą mogli tu skorzystać z usług podstawowej opieki zdrowotnej i gabinetu USG. Otwarcie lokalu nastąpi prawdopodobnie na przełomie roku – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.