Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Przyłapani na przekazywaniu suszu

26-10-2020 10:35 | Autor: pol
Ursynowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie ponad 100 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych. Mężczyźni zostali przyłapani na przekazywaniu nieplagalnego towaru. Wszyscy zatrzymani solidarnie zaprzeczali, aby tytoń i samochody należały do nich. Policjanci zabezpieczyli 7 worków z nieplagalnym komponentem do produkcji papierosów oraz około 14.000 zł w gotówce.

Policjanci operacyjnie ustalili gdzie i kiedy może dojść do sprzedaży nielegalnego suszu tytoniowego. Kiedy około godziny 17:00 przyjechali w rejon ulicy Polinezyjskiej na Ursynowie, natknęli się na dwa stojące obok siebie samochody z otwartymi drzwiami bagażnika. W land roverze znajdowały się 4 worki z krajanką tytoniową, natomiast w peugeocie 3 worki z tym samym towarem. Między samochodami stało czworo mężczyzn. Żaden z nich nie przyznawał się do krajanki tytoniowej znajdującej się w ich pojazdach. 47-latek twierdził, że land rover jest jego, ale nie wie, skąd wzięły się w nim worki. Nie potrafił wyjaśnić także, po co ma przy sobie gotówkę w kwocie około 8300 zł. 62-latek mimo tego, że miał przy sobie kluczyki od peugeota, również próbował wmówić kryminalnym, że nie wie kto przyjechał autem i skąd w bagażniku są worki z tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna miał przy sobie gotówkę w kwocie około 5500 zł. Pozostali mężczyźni odmawiali odpowiedzi na pytania.

Wobec takiej postawy cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli towar oraz gotówkę jako dowody w sprawie. Teraz w zależności od udziału w przestępstwie, mężczyźni usłyszą zarzuty kupowania, przechowywania lub przewożenia wyrobów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi im kara do 3 lat więzienia. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych przez nich podatków zostaną oszacowane w trakcie toczącego się postępowania.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA