Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Przygotuj się do Biegu Ursynowa!

09-05-2018 22:25 | Autor: red.
Już ruszyły zapisy do 12. edycji Biegu Ursynowa, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Podczas tegorocznego biegu nie zabraknie emocji sportowych – zostaną bowiem rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km, a także  Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km.

Najmłodsi atleci będą mogli wziąć udział w wieloboju sprawnościowym, przewidziano także atrakcje dla kibiców. Choć został jeszcze nieco ponad miesiąc, już w tę sobotę Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na Parkrun oraz Bieg SGGW, aby przygotować się do niezwykle szybkiej 5 km trasy Biegu Ursynowa.

W sobotę 12 maja od godz. 8.30 na terenie Parku przy Bażantarni, odbędzie się kolejne cykliczne spotkanie biegowe organizowane przez Parkrun Warszawa-Ursynów. To impreza, która przyciąga uczestników bez względu na wiek czy też kondycję, a popularność zyskała dzięki swojej cykliczności i niezwykle prostym zasadom uczestnictwa. Trasa wydarzenia to trzy okrążenia parku, w tym pierwsze mniejsze i dwa większe. Tym razem zmaganiom biegaczy będzie dodatkowo towarzyszyło wegańskie śniadanie, każdy może skosztować, a także przynieść własne danie. Dystans biegu to oczywiście 5 km, udział jest bezpłatny ale wymaga rejestracji na stronie www.parkrun.pl

Także w sobotę 12 maja kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanie się miejscem rywalizacji sportowej w ramach Biegu SGGW. Tegoroczna edycja została oficjalnym Prologiem 12. Biegu Ursynowa. Bieg SGGW 2018 został rozszerzony o biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych oraz marsz nordic walking. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczestników biegu głównego oraz marszu nordic walking przygotowano trasę trawiastą na dystansie 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni statuetkami oraz upominkami. Wszystkie informacje, a także trasa biegu, regulamin oraz godziny pracy Biura Zawodów dostępne na www.azs.sggw.pl/biegsggw Biegi dziecięce rozpoczynają się o 12.15, bieg główny rusza o 13.00, a nordic walking o godz. 14.00.

„Już 16 czerwca Bieg Ursynowa. Zachęcam do tego, aby jak najszybciej odwiedzić stronę www.biegursynowa.com i zapisać się na największe na Ursynowie wydarzenie sportowe. W tym roku chcemy pobić historyczny rekord frekwencji i dlatego   przewidzieliśmy dla uczestników biegu aż 3000 pakietów startowych. Aby każdy uczestnik w myśl hasła: „Yes I KEN” ukończył bieg, serdecznie zapraszam do wspólnego przygotowania się podczas odbywających się w naszej dzielnicy imprez biegowych. Warto wykorzystać szansę i poprawić swoją kondycję.   Jeżeli tak jak ja jeszcze nie zaczęliście treningów, to gorąco zachęcam aby rozpocząć przygotowania już dziś, abyśmy wszyscy w czerwcu na mecie wykręcili ‘życiówki’ ” – informuje zastępca burmistrza Antoni Pomianowski.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.