Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Przygotuj się do Biegu Ursynowa!

09-05-2018 22:25 | Autor: red.
Już ruszyły zapisy do 12. edycji Biegu Ursynowa, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Podczas tegorocznego biegu nie zabraknie emocji sportowych – zostaną bowiem rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km, a także  Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km.

Najmłodsi atleci będą mogli wziąć udział w wieloboju sprawnościowym, przewidziano także atrakcje dla kibiców. Choć został jeszcze nieco ponad miesiąc, już w tę sobotę Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na Parkrun oraz Bieg SGGW, aby przygotować się do niezwykle szybkiej 5 km trasy Biegu Ursynowa.

W sobotę 12 maja od godz. 8.30 na terenie Parku przy Bażantarni, odbędzie się kolejne cykliczne spotkanie biegowe organizowane przez Parkrun Warszawa-Ursynów. To impreza, która przyciąga uczestników bez względu na wiek czy też kondycję, a popularność zyskała dzięki swojej cykliczności i niezwykle prostym zasadom uczestnictwa. Trasa wydarzenia to trzy okrążenia parku, w tym pierwsze mniejsze i dwa większe. Tym razem zmaganiom biegaczy będzie dodatkowo towarzyszyło wegańskie śniadanie, każdy może skosztować, a także przynieść własne danie. Dystans biegu to oczywiście 5 km, udział jest bezpłatny ale wymaga rejestracji na stronie www.parkrun.pl

Także w sobotę 12 maja kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanie się miejscem rywalizacji sportowej w ramach Biegu SGGW. Tegoroczna edycja została oficjalnym Prologiem 12. Biegu Ursynowa. Bieg SGGW 2018 został rozszerzony o biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych oraz marsz nordic walking. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczestników biegu głównego oraz marszu nordic walking przygotowano trasę trawiastą na dystansie 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni statuetkami oraz upominkami. Wszystkie informacje, a także trasa biegu, regulamin oraz godziny pracy Biura Zawodów dostępne na www.azs.sggw.pl/biegsggw Biegi dziecięce rozpoczynają się o 12.15, bieg główny rusza o 13.00, a nordic walking o godz. 14.00.

„Już 16 czerwca Bieg Ursynowa. Zachęcam do tego, aby jak najszybciej odwiedzić stronę www.biegursynowa.com i zapisać się na największe na Ursynowie wydarzenie sportowe. W tym roku chcemy pobić historyczny rekord frekwencji i dlatego   przewidzieliśmy dla uczestników biegu aż 3000 pakietów startowych. Aby każdy uczestnik w myśl hasła: „Yes I KEN” ukończył bieg, serdecznie zapraszam do wspólnego przygotowania się podczas odbywających się w naszej dzielnicy imprez biegowych. Warto wykorzystać szansę i poprawić swoją kondycję.   Jeżeli tak jak ja jeszcze nie zaczęliście treningów, to gorąco zachęcam aby rozpocząć przygotowania już dziś, abyśmy wszyscy w czerwcu na mecie wykręcili ‘życiówki’ ” – informuje zastępca burmistrza Antoni Pomianowski.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.