Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
12°

Przygotuj się do Biegu Ursynowa!

09-05-2018 22:25 | Autor: red.
Już ruszyły zapisy do 12. edycji Biegu Ursynowa, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Podczas tegorocznego biegu nie zabraknie emocji sportowych – zostaną bowiem rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km, a także  Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km.

Najmłodsi atleci będą mogli wziąć udział w wieloboju sprawnościowym, przewidziano także atrakcje dla kibiców. Choć został jeszcze nieco ponad miesiąc, już w tę sobotę Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na Parkrun oraz Bieg SGGW, aby przygotować się do niezwykle szybkiej 5 km trasy Biegu Ursynowa.

W sobotę 12 maja od godz. 8.30 na terenie Parku przy Bażantarni, odbędzie się kolejne cykliczne spotkanie biegowe organizowane przez Parkrun Warszawa-Ursynów. To impreza, która przyciąga uczestników bez względu na wiek czy też kondycję, a popularność zyskała dzięki swojej cykliczności i niezwykle prostym zasadom uczestnictwa. Trasa wydarzenia to trzy okrążenia parku, w tym pierwsze mniejsze i dwa większe. Tym razem zmaganiom biegaczy będzie dodatkowo towarzyszyło wegańskie śniadanie, każdy może skosztować, a także przynieść własne danie. Dystans biegu to oczywiście 5 km, udział jest bezpłatny ale wymaga rejestracji na stronie www.parkrun.pl

Także w sobotę 12 maja kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanie się miejscem rywalizacji sportowej w ramach Biegu SGGW. Tegoroczna edycja została oficjalnym Prologiem 12. Biegu Ursynowa. Bieg SGGW 2018 został rozszerzony o biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych oraz marsz nordic walking. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczestników biegu głównego oraz marszu nordic walking przygotowano trasę trawiastą na dystansie 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni statuetkami oraz upominkami. Wszystkie informacje, a także trasa biegu, regulamin oraz godziny pracy Biura Zawodów dostępne na www.azs.sggw.pl/biegsggw Biegi dziecięce rozpoczynają się o 12.15, bieg główny rusza o 13.00, a nordic walking o godz. 14.00.

„Już 16 czerwca Bieg Ursynowa. Zachęcam do tego, aby jak najszybciej odwiedzić stronę www.biegursynowa.com i zapisać się na największe na Ursynowie wydarzenie sportowe. W tym roku chcemy pobić historyczny rekord frekwencji i dlatego   przewidzieliśmy dla uczestników biegu aż 3000 pakietów startowych. Aby każdy uczestnik w myśl hasła: „Yes I KEN” ukończył bieg, serdecznie zapraszam do wspólnego przygotowania się podczas odbywających się w naszej dzielnicy imprez biegowych. Warto wykorzystać szansę i poprawić swoją kondycję.   Jeżeli tak jak ja jeszcze nie zaczęliście treningów, to gorąco zachęcam aby rozpocząć przygotowania już dziś, abyśmy wszyscy w czerwcu na mecie wykręcili ‘życiówki’ ” – informuje zastępca burmistrza Antoni Pomianowski.

Wróć

Inne artykuły

XXI BIEG PASSY przed nami! Już w sobotę 29 września odbędzie się kolejny, już 21. Bieg Passy. Jak co roku spotykamy się pod Kopą Cwila, start punktualnie o 12. Obecność obowiązkowa.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.