Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

Przygotuj się do Biegu Ursynowa!

09-05-2018 22:25 | Autor: red.
Już ruszyły zapisy do 12. edycji Biegu Ursynowa, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Podczas tegorocznego biegu nie zabraknie emocji sportowych – zostaną bowiem rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km, a także  Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km.

Najmłodsi atleci będą mogli wziąć udział w wieloboju sprawnościowym, przewidziano także atrakcje dla kibiców. Choć został jeszcze nieco ponad miesiąc, już w tę sobotę Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na Parkrun oraz Bieg SGGW, aby przygotować się do niezwykle szybkiej 5 km trasy Biegu Ursynowa.

W sobotę 12 maja od godz. 8.30 na terenie Parku przy Bażantarni, odbędzie się kolejne cykliczne spotkanie biegowe organizowane przez Parkrun Warszawa-Ursynów. To impreza, która przyciąga uczestników bez względu na wiek czy też kondycję, a popularność zyskała dzięki swojej cykliczności i niezwykle prostym zasadom uczestnictwa. Trasa wydarzenia to trzy okrążenia parku, w tym pierwsze mniejsze i dwa większe. Tym razem zmaganiom biegaczy będzie dodatkowo towarzyszyło wegańskie śniadanie, każdy może skosztować, a także przynieść własne danie. Dystans biegu to oczywiście 5 km, udział jest bezpłatny ale wymaga rejestracji na stronie www.parkrun.pl

Także w sobotę 12 maja kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanie się miejscem rywalizacji sportowej w ramach Biegu SGGW. Tegoroczna edycja została oficjalnym Prologiem 12. Biegu Ursynowa. Bieg SGGW 2018 został rozszerzony o biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych oraz marsz nordic walking. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczestników biegu głównego oraz marszu nordic walking przygotowano trasę trawiastą na dystansie 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni statuetkami oraz upominkami. Wszystkie informacje, a także trasa biegu, regulamin oraz godziny pracy Biura Zawodów dostępne na www.azs.sggw.pl/biegsggw Biegi dziecięce rozpoczynają się o 12.15, bieg główny rusza o 13.00, a nordic walking o godz. 14.00.

„Już 16 czerwca Bieg Ursynowa. Zachęcam do tego, aby jak najszybciej odwiedzić stronę www.biegursynowa.com i zapisać się na największe na Ursynowie wydarzenie sportowe. W tym roku chcemy pobić historyczny rekord frekwencji i dlatego   przewidzieliśmy dla uczestników biegu aż 3000 pakietów startowych. Aby każdy uczestnik w myśl hasła: „Yes I KEN” ukończył bieg, serdecznie zapraszam do wspólnego przygotowania się podczas odbywających się w naszej dzielnicy imprez biegowych. Warto wykorzystać szansę i poprawić swoją kondycję.   Jeżeli tak jak ja jeszcze nie zaczęliście treningów, to gorąco zachęcam aby rozpocząć przygotowania już dziś, abyśmy wszyscy w czerwcu na mecie wykręcili ‘życiówki’ ” – informuje zastępca burmistrza Antoni Pomianowski.

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.