Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Przygotuj się do Biegu Ursynowa!

09-05-2018 22:25 | Autor: red.
Już ruszyły zapisy do 12. edycji Biegu Ursynowa, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Podczas tegorocznego biegu nie zabraknie emocji sportowych – zostaną bowiem rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km, a także  Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km.

Najmłodsi atleci będą mogli wziąć udział w wieloboju sprawnościowym, przewidziano także atrakcje dla kibiców. Choć został jeszcze nieco ponad miesiąc, już w tę sobotę Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na Parkrun oraz Bieg SGGW, aby przygotować się do niezwykle szybkiej 5 km trasy Biegu Ursynowa.

W sobotę 12 maja od godz. 8.30 na terenie Parku przy Bażantarni, odbędzie się kolejne cykliczne spotkanie biegowe organizowane przez Parkrun Warszawa-Ursynów. To impreza, która przyciąga uczestników bez względu na wiek czy też kondycję, a popularność zyskała dzięki swojej cykliczności i niezwykle prostym zasadom uczestnictwa. Trasa wydarzenia to trzy okrążenia parku, w tym pierwsze mniejsze i dwa większe. Tym razem zmaganiom biegaczy będzie dodatkowo towarzyszyło wegańskie śniadanie, każdy może skosztować, a także przynieść własne danie. Dystans biegu to oczywiście 5 km, udział jest bezpłatny ale wymaga rejestracji na stronie www.parkrun.pl

Także w sobotę 12 maja kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanie się miejscem rywalizacji sportowej w ramach Biegu SGGW. Tegoroczna edycja została oficjalnym Prologiem 12. Biegu Ursynowa. Bieg SGGW 2018 został rozszerzony o biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych oraz marsz nordic walking. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczestników biegu głównego oraz marszu nordic walking przygotowano trasę trawiastą na dystansie 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni statuetkami oraz upominkami. Wszystkie informacje, a także trasa biegu, regulamin oraz godziny pracy Biura Zawodów dostępne na www.azs.sggw.pl/biegsggw Biegi dziecięce rozpoczynają się o 12.15, bieg główny rusza o 13.00, a nordic walking o godz. 14.00.

„Już 16 czerwca Bieg Ursynowa. Zachęcam do tego, aby jak najszybciej odwiedzić stronę www.biegursynowa.com i zapisać się na największe na Ursynowie wydarzenie sportowe. W tym roku chcemy pobić historyczny rekord frekwencji i dlatego   przewidzieliśmy dla uczestników biegu aż 3000 pakietów startowych. Aby każdy uczestnik w myśl hasła: „Yes I KEN” ukończył bieg, serdecznie zapraszam do wspólnego przygotowania się podczas odbywających się w naszej dzielnicy imprez biegowych. Warto wykorzystać szansę i poprawić swoją kondycję.   Jeżeli tak jak ja jeszcze nie zaczęliście treningów, to gorąco zachęcam aby rozpocząć przygotowania już dziś, abyśmy wszyscy w czerwcu na mecie wykręcili ‘życiówki’ ” – informuje zastępca burmistrza Antoni Pomianowski.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.