Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Przychodnia przy ul. Samsonowskiej po remoncie

05-06-2019 21:40 | Autor: Bogusław Lasocki
Odnowiona i wyremontowana przychodnia przy ul. Samsonowskiej przyjmie pierwszych pacjentów już w czwartek 6 czerwca. Oznacza to szczęśliwe zakończenie gehenny okolicznych mieszkańców Zielonego Ursynowa, którzy przez półtora roku musieli korzystać z różnych odległych przychodni ursynowskich, z których żadna nie była w stanie zapewnić im całościowego podstawowego pakietu specjalizacji leczniczych.

W pobliżu przy ul. Kajakowej, z powodu rozbudowy obiektu, była dostępna tylko nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Zgodnie z pierwotnymi planami przychodnia przy Samsonowskiej miała być wyremontowana w trybie ekspresowym i udostępniona mieszkańcom jeszcze w grudniu 2018 roku. Jednakże okazało się, że stan techniczny budynku wymagał nie tylko remontu, ale kompleksowej gruntownej przebudowy. Roboty budowlane i modernizacyjne pochłonęły blisko 800 tys. zł.

Niezbędne prace trwały blisko pół roku, jednak warto było czekać. Mieszkańcy Zielonego Ursynowa otrzymali piękny obiekt medyczny. W przychodni będą przyjmować lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Oprócz gabinetów internistycznych znajduje się tam również gabinet zabiegowy, punkt pobrań, szczepień i gabinet USG, wyposażony w nowoczesną aparaturę diagnostyczną.

W przeddzień udostępnienia pacjentom przychodni na Samsonowskiej odbyło się uroczyste otwarcie obiektu z udziałem przedstawicieli władz Warszawy i dzielnicy Ursynów. Wraz z gospodarzem terenu - dyrektorem SPZOZ Warszawa - Ursynów Grażyną Napierską, obecnością zaszczycili m. in. Paweł Rabiej – zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Paweł Lech – przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Warszawy, Paweł Chęciński – dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej, Robert Kempa - burmistrz Dzielnicy Ursynów.

– Jesteśmy w miejscu nowym i potrzebnym mieszkańcom okolicy – powiedział wiceprezydent Paweł Rabiej. – Jest to zgodne z tym, co mówiliśmy razem z prezydentem Trzaskowskim - "Warszawa dla wszystkich" - gdzie usługi, w tym usługi zdrowotne, są w zasięgu ręki, w zasięgu spaceru. Myślę, że ta jednostka, ta przychodnia, doskonale wpisuje się w potrzeby zdrowotne Ursynowa. Placówka jest nowoczesna, wspaniała i daje takie poczucie bliskości – mówił Paweł Rabiej.

Zadowolenia nie ukrywał burmistrz Ursynowa Robert Kempa:

– Mnie cieszy to, że jeśli chodzi o służbę zdrowia na Ursynowie, to większość zadań mamy wykonanych lub w trakcie realizacji. Wszystko, co mieliśmy zaplanowane na lata 2019 - 2023, poza przychodnią Na Uboczu, jest już na etapie wykonawstwa. Tak naprawdę trwa teraz wyścig, czy szpital na Kajakowej czy też Szpital Południowy to będzie kolejne otwarcie, w którym będziemy mieli przyjemność uczestniczyć. Obydwie placówki mają ruszyć wiosną przyszłego roku. A jeśli chodzi o Zielony Ursynów, to faktycznie, rozbudowa na Kajakowej szpitala jednego dnia, no i otwierana dzisiaj przychodnia na Samsonowskiej to jest to, czego tutaj faktycznie potrzebowaliśmy – mówił z optymizmem burmistrz Kempa.

A dla mieszkańców Zielonego Ursynowa najważniejsza jest bliska perspektywa rozwiązania problemów z opieką zdrowotną. Oby te wszystkie realizowane i finalizowane przedsięwzięcia udało się skutecznie i terminowo zrealizować.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA