Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Przebudowa skrzyżowania w Wilanowie

15-02-2021 14:12 | Autor: zdm.waw.pl
Coraz bliżej utworzenia nowego połączenia z miasteczkiem Wilanów. Właśnie podpisano umowę z firmą Planeta, która przeprowadzi zmiany na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy w celu włączenia do niego ul. Sarmackiej. Nad jej przedłużeniem od kilku miesięcy pracuje deweloper.

Wjazd do miasteczka Wilanów nie jest dziś najprostszy. Istnieje tylko pięć możliwości, aby się do niego dostać. Należy jechać na wprost z ul. Jana III Sobieskiego w al. Rzeczypospolitej, skręcić w nią w prawo z al. Wilanowskiej, wykonać ten manewr nieco dalej w ul. Kieślowskiego lub taki sam z ul. Przyczółkowej w Klimczaka lub w Branickiego. Na tym ostatnim skrzyżowaniu można też wjechać do miasteczka od południa, skręcając w lewo – i to w zasadzie jedyny wjazd dla jadących od tej strony. Równie trudny jest wyjazd, zwłaszcza w kierunku centrum. Można to zrobić tylko ul. Branickiego i al. Rzeczypospolitej – pozostałe wyjazdy umożliwiają tylko skręt w prawo (ul. Kieślowskiego i Klimczaka).

Dużym usprawnieniem komunikacyjnym będzie więc przedłużenie kończącej się ślepo ul. Sarmackiej i włączenie jej do skrzyżowania al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Tym zajmuje się firma Robyg. Deweloper buduje przepust na Potoku Służewieckim, w miejscu używanej przez pieszych kładki. Prace prowadzone są od końca sierpnia zeszłego roku.

Zarząd Dróg Miejskich przebuduje natomiast skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Kosiarzy. Będzie to zrobione, aby możliwe stało się podłączenie do niego ul. Sarmackiej. Do rozpoczęcia tego przedsięwzięcia jest już coraz bliżej – właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Została nim wybrana warszawska firma Planeta, która prace wykona za 2 mln 463 tys. zł brutto.

Wykonawca z powierzonego zadania powinien wywiązać się jeszcze wiosną. Przede wszystkim przebuduje sygnalizację świetlną – przygotuje ją do podpięcia przedłużonej ul. Sarmackiej i wybuduje wlot tej ulicy na skrzyżowanie. Światła staną się nowocześniejsze, bo będą działać w akomodacji i zostaną wyposażone w detekcję ruchu. Skrzyżowanie będzie miało osygnalizowane przejścia dla pieszych z każdej strony – dziś zebry brakuje od wschodu, a od południa nie ma przez co przechodzić. Każde z nich będzie miało pośrodku azyl, zostanie wyposażone w płyty z wypustkami dla osób niedowidzących.

Na skrzyżowaniu z al. Wilanowskiej w ul. Sarmacką i z ul. Sarmackiej w al. Wilanowską będzie można skręcić w każdej relacji – zostaną wyznaczone dodatkowe pasy do skrętu. Zachodnią stroną skrzyżowania będzie poprowadzona droga rowerowa od ul. Sarmackiej, która połączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.

Prace prowadzone przez Planetę oraz te dotyczące przedłużenia ul. Sarmackiej, które nadzoruje deweloper, mają zakończyć się jeszcze wiosną.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA