Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Prawie cały świat na zdjęciach

13-02-2019 20:29 | Autor: ABU
Kilkadziesiąt barwnych fotogramów wypełnia od wtorku ściany Galerii ursynowskiego Domu Sztuki SMB „Jary”. Autorem barwnych zdjęć wykonanych w wielu odległych zakątkach świata jest reżyser filmów dokumentalnych Jan Sosiński (swego czasu zaprezentował kilka z nich w Domu Sztuki, w Kinie Dokumentu).

Jego zdjęcia nie mają jednak nic wspólnego z banalnymi, nierzadko kiczowatymi pocztówkami. To fotografie najwyższej artystycznej próby: dzieła twórcy obdarzonego wyjątkowym wyczuciem przestrzeni, barwy, kompozycji kadru, a chyba przede wszystkim – umiejętnością dostrzeżenia czegoś niezwykłego, niekiedy poetyckiego lub nawet surrealistycznego, w zdawałoby się zwyczajnym otoczeniu.

Na wernisażu wystawy, której nadano tytuł „Poza wyobraźnią”, wprowadzenie do niej wygłosił Janusz Kasprzak, znany bywalcom Galerii Domu Sztuki z już czterech wystaw „PhotoPhoneArt” (zdjęć artystycznych zrobionych telefonami komórkowymi). Naprawdę piękne i zaskakujące zdjęcia Jana Sosińskiego można oglądać do 7 marca. Wstęp wolny.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA