Prawie 2500 osób wystartowało w X Biegu Ursynowa

12-06-2016 12:23 | Autor: red.
W sobotę 11 czerwca odbył się jubileuszowy Bieg Ursynowa. W rywalizacji na 5 i 10 kilometrów, w biegach dziecięcych i wyścigu osób poruszających się na wózkach wystartowało w sumie około 2,5 tysiąca osób. Jest to absolutny rekord tego biegowego cyklu.

Jubileuszowy bieg pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, świetnie zorganizowany przez niezawodny team Marka Troniny, dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców Ursynowa. W tym roku w imprezie uczestniczyło prawie 2500 osób (dokładnie 2474), w wieku od 4 do 81 lat, w siedmiu biegach (od 100 metrów do 10 000 metrów).

– Doskonalimy organizację Biegu Ursynowa, będziemy wprowadzać zmiany, dobre zmiany. A teraz, dzień powszedni. Przed nami prace nad kolejnymi wydarzeniami sportowymi, wspomnę choćby o  „Wielkiej Ursynowskiej”(już 4 września - po raz piąty!). Serdecznie zapraszam mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w naszych wydarzeniach." – powiedział Rafał Miastowski, zastępca burmistrza dzielnicy Ursynów.

W Biegu Ursynowa na 5 kilometrów wśród panów triumfował 27-letni Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi z czasem 13:53 (zaledwie 2 sekundy wolniej od rekordu trasy!), o 3 sekundy zanim finiszował Szymon Kulka, który został mistrzem Polski na tym dystansie na ulicy . Najniższy stopień podium zajął Tomasz Grycko z czasem 14:15. Najszybszą kobietą okazała się Białorusinka Nina Sawina (16:12), druga była Ewa Jagielska (16:16), a trzecia Izebela Trzaskalska (16:20).Bieg główny ukończyło 1565 osób. W jubileuszowym biegu na dziesięć kilometrów zwyciężył prowadzący od startu Tomasz Mikulski (35:45). Dalej uplasowali się Błażej Wiatrowski (36:46) i Tomasz Szeląg (36:47). Wśród pań najlepsza na tym dystansie była Karolina Kundys (42:38). Za nią przybiegły Ewa Stupkiewicz (44:27) i Magdalena Pilich (45:07).Ten bieg ukończyły 644 osoby.