Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pożegnanie Szczepana

19-10-2015 12:33 | Autor: Mirosław Miroński
Znany dobrze wszystkim mieszkańcom Ursynowa dyrektor Domu Kultury Stokłosy – Szczepan Nowak odszedł na zasłużoną emeryturę. Dla znajomych, po prostu Szczepan, dowcipny i bezpośredni. W kontaktach z innymi dał się poznać jako dobry organizator i animator życia kulturalnego na Stokłosach.

Odbierając podziękowania za swoją dotychczasową pracę z rąk wiceburmistrza Dzielnicy Ursynów Łukasza Ciołko oraz nowego prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Stokłosy Bogusława Marca, podczas inauguracji roku kulturalnego w Domu Kultury Stokłosy podkreślił swoje wieloletnie związki z to placówką.

– Teraz po 13 latach pracy mogę odejść w przekonaniu, że były to dobre lata. Dla mnie i dla kultury na Ursynowie – mówił wzruszony Szczepan Nowak.

Trzeba podkreślić, że w czasie „dyrektorowania” Szczepana, DK Stokłosy był otwarty na wszelkie formy kultury i sztuki. Odbywały się tutaj imprezy cykliczne i okazjonalne, które wzbogacały życie kulturalne Ursynowa. Było miejsce dla teatru, dla wystaw w Galerii U, która stała się główną ursynowską galerią sztuki. Koncerty, spektakle, jak również wystawy sprawiły, że dzisiaj DK Stokłosy ma swoich wiernych bywalców, odwiedzających to miejsce regularnie.

Warto wspomnieć o zajęciach, które przyciągają liczną rzeszę chętnych do nauki i rekreacji. W ofercie są zajęcia oświatowe, wokalne, taneczne, rytmika, balet, zajęcia aktorskie, plastyczne i inne. Działa tu m.in.: Teatr Wolandejski, Studio tańca „Rytm”, Uniwersytet Trzeciego Wieku.  Przy tak bogatej ofercie każdy zainteresowany, poczynając od maluchów do seniorów, może znaleźć coś interesującego dla siebie.

Szczepan ma na szczęście godnego siebie następcę. Pełniący obowiązki dyrektora Domu Kultury Stokłosy Witold Pizło, który zdobywał doświadczenie pod jego okiem dziś sprawnie zarządza placówką. Jego młodzieńcza energia w połączeniu z chęcią do pracy i poszukiwanie nowych doświadczeń z pewnością sprawią, że Dom Kultury Stokłosy wciąż będzie znaczącym punktem na kulturalnej mapie Ursynowa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA