Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pożegnanie Eugeniusza Tyrajskiego ps. "Sęk"

08-01-2020 20:37 | Autor: red.
W czwartek 2 stycznia w asyście Kompanii Reprezentacyjnej i Orkiestry Dowództwa Garnizonu Warszawa, władz miasta, parlamentu, oraz przyjaciół i rodziny pożegnaliśmy Eugeniusza Tyrajskiego ps. "Sęk", żołnierza podziemia niepodległościowego w czasie II Wojny Światowej, członka Szarych Szeregów i Armii Krajowej, powstańca warszawskiego, który walczył na Mokotowie.

Śp. Eugeniusz Tyrajski ściśle współpracował z samorządem Mokotowa jako współorganizator i uczestnik wielu uroczystości. Jego przemówienia, okraszone wierszami i nagradzane gromkimi brawami zebranych, przejdą do historii mokotowskich uroczystości z okazji rocznic Powstania Warszawskiego. Od wielu lat nie opuścił żadnej z nich, oddając hołd poległym i pomordowanym w Powstaniu Warszawskim.

Łącząc się w przeżywanym smutku i żalu, z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi zmarłego, Zarząd, Rada oraz pracownicy Urzędu Dzielnicy Mokotów kłaniają się powstańcowi warszawskiemu odchodzącemu na wieczną wartę.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA