Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pożar dębu Mieszko

18-06-2019 22:34 | Autor: red.
W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 17 na 18 czerwca) miał miejsce pożar dębu MIESZKO – najstarszego dębu na Mazowszu i wyjątkowego pomnika przyrody. Do zdarzenia zostali wezwani strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 PSP w Warszawie, którzy ugasili ogień.

Stan drzewa po pożarze jest nieznany – trwają już pierwsze badania, których celem jest ustalenie szkód wyrządzonych przez płomienie. Wyniki badań będą podstawą dalszych działań. W celu zapewnienia  bezpieczeństwa, ulica przy której znajduje się drzewo jest zamknięta dla jakiegokolwiek ruchu. Biuro Ochrony Środowiska dla m. st. Warszawy, które opiekuje się pomnikami przyrody w mieście, złożyło zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa.

– Jako dzielnica czuła na punkcie swojej historii, a zarazem dbająca o jakość zieleni w przestrzeni publicznej zostaliśmy porażeni wiadomością o pożarze dębu. Mieszko to najstarszy obiekt na Ursynowie, wyjątkowy pomnik przyrody i charakterystyczny symbol Ursynowa. Dla nas jego pożar to, zachowując proporcje, niczym pożar Notre Dame dla Paryża - mówi Bartosz Dominiak, zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów. – Nie wierzę, że ogień wybuchł samoistnie. Dlatego proszę mieszkańców, którzy mogli coś widzieć lub słyszeć w nocy z niedzieli na poniedziałek w południowej części ul. Nowoursynowskiej, o zgłaszanie się do komisariatu policji przy ul. Janowskiego. Doprowadźmy sprawcę podpalenia do ukarania, choć w tym wypadku każda przewidziana prawem za taki czyn kara, jest niewątpliwie za niska – dodaje.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA