Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Posłużył się jedenastoma cudzymi kartami płatniczymi

17-11-2020 12:59 | Autor: pol
Kwadrans przed północą policjanci patrolujący okolice al. Niepodległości na Mokotowie zauważyli stojącego przy jednym z bankomatów mężczyznę, który nerwowo się rozglądał. Mundurowi postanowili sprawdzić czym było spowodowane jego zachowanie.

Na widok funkcjonariuszy podejrzany przerwał operację, którą wykonywał. Podając powód legitymowania policjanci zapytali, co robi przy bankomacie. 49-letni obywatel Wietnamu mieszkający czasowo w Polsce nie chciał nic powiedzieć. Mimo tego, że posługiwał się językiem polskim w stopniu wystarczającym do porozumienia się, stwierdził, że nie będzie odpowiadał na żadne pytania.

Kiedy funkcjonariusze poprosili go o okazanie karty bankomatowej, z jednej kieszeni wyjął 5, a z drugiej 6 kart na różne nazwiska. Żadna nie należała do niego. Mężczyzna nie chciał wyjaśnić policjantom, skąd je ma. W podręcznej torbie miał znaczne ilości banknotów 100- i 50-złotowych.

Wobec uzasadnionego podejrzenia, że mężczyzna posługiwał się kradzionymi kartami i przy ich użyciu włamał się na cudze konta osobiste, funkcjonariusze zatrzymali go, zabezpieczając 11 kart płatniczych i gotówkę w kwocie 175 000 zł.

49-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz śledczy ustalają pokrzywdzonych oraz wyjaśniają, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie kart płatniczych. W zależności od dalszych ustaleń oraz decyzji prokuratora mężczyźnie może grozić kara do 10 lat więzienia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA