Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Popis pływaków GIM 92 Ursynów

19-12-2018 21:50 | Autor: red.
W dniach 14 - 16 grudnia 2018 r. zawodnicy sekcji pływackiej Uczniowskiego Klubu Sportowego "GIM 92 Ursynów" rywalizowali w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu.

Mistrzostwa dla młodzieży 14-letniej odbyły się w Olsztynie, a dla 15-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podsumowując trzy dni Zimowych Mistrzostw Polski, możemy śmiało powiedzieć, że były to wspaniałe zawody dla ursynowskich pływaków. Posypało się dużo rekordów życiowych, dwa rekordy Polski, awanse do serii finałowych oraz 10 medali.

Na listę medalistów wpisali się:

- Maciej Konarski (14 lat) – zdobywając 5 medali w startach indywidualnych (3 złote i 2 srebrne) oraz brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym ("brązowa" sztafeta wystartowała w składzie: Ignacy Jędrzejkiewicz, Franciszek Ziembowicz, Maciej Konarski i Radosław Wiciak).Konarski ustanowił również dwa rekordy Polski – juniorów 14-letnich na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 57.58 oraz na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem: 2:04.19.

- Gabriela Herbreder (15 lat) – zdobywając 3 medale w startach indywidualnych (1 srebrny i 2 brązowe) oraz złoty medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym ("złota" sztafeta wystartowała w składzie: Anna Kozińska, Gabriela Herbreder, Nina Kawka, Sandra Chąciak).

Wróć

Inne artykuły

Głos samorządu ma znaczenie Gminy i powiaty metropolii warszawskiej zaapelowały do rządu o uzupełnienie projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego w zakresie wsparcia dla miast wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych.
Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.