Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Pomagamy bezdomnym zwierzętom!

16-01-2019 21:31 | Autor: red.
VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.

Dzięki ofiarności mieszkańców Ursynowa udało się zebrać  rekordową ilość pożywienia: 306 kg karmy suchej, 104 kg karmy  w puszkach dla psów, 76 kg  karmy w puszkach dla kotów, 85 kg makaronu, kaszy i ryżu.

Oprócz karmy mieszkańcy dostarczyli też: koce, kołdry, ręczniki, legowiska, smycze, miski i zabawki. W dniu 17 stycznia br. (czwartek) Fundacja Karuna odbierze z Urzędu Dzielnicy dary dla kotów. Dary dla psów zostaną niedługo przekazane do Schroniska w Celestynowie.

– Dziękuję mieszkańcom za hojne dary, w tym roku zebraliśmy rekordową w historii akcji ilość pożywienia. Zima to ciężki okres dla schronisk, dlatego każda pomoc, każdy podarunek jest ważny. Do końca stycznia dary trafią do potrzebujących zwierząt – mówi pomysłodawca akcji radny Piotr Skubiszewski.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.