Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
11°

POKAŻ PAZURKI

11-04-2018 21:11 | Autor: Wojciech Dąbrowski
.

Wiódł Adam z Ewą beztroskie życie.

W raju miał wszystko, w końcu nie gapa.

Jeszcze namawiał ich wąż kusiciel:

- Tu się możecie szybko nachapać.

 

Wąż ich bez trudu zdołał omamić,

Byli pazerni, a zwłaszcza Ewa.

Zaczęła dobra czerpać garściami,

A wreszcie jabłko zerwała z drzewa.

 

Wtedy się Pan Bóg nieco rozgniewał,

Pogroził palcem, patrząc zza chmurki,

A wąż ją nuże podpuszczać: Ewa!

Pokaż pazurki, pokaż pazurki.

 

Ona wkurzona, cięta jak osa,

Zły przykład w raju dając młodzieży,

Zaczęła krzyczeć aż pod niebiosa:

- Jabłko po prostu mi się należy!

 

Pan Bóg nie zdzierżył i marszcząc czoło,

Razem z Adamem, który ją poparł,

Wypieprzył z raju, mówiąc aniołom:

- Najwyższa pora, by dać im kopa

Wróć

Inne artykuły

Jeśli nie słupki, to co? Konsultacje z mieszkańcami dotyczące rozjeżdżania trawników rozpoczęły się w czerwcu. Na lipcowych spotkaniach projektu „Szanuj zieleń” warszawiacy wyłonili pomysły. Teraz mieszkańcy mogą ocenić najlepsze propozycje za pomocą internetowej ankiety.
Recydywista ukradł towar za 8 tysięcy Policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież 14 kompletów markowych słuchawek audio na kwotę około 8000 zł. Daniel D. po dokonaniu kradzieży każdej ze sztuk zawsze w sposób uprzejmy zagadywał personel i dopiero później opuszczał sklep. Nikt go nie podejrzewał o kradzież. Cała sprawa wyszła na jaw po nagraniu z monitoringu.
Walka o prezydenturę Warszawy, komitety wyborcze intensywnie szukają podpisów Zbliżające się wybory samorządowe wywołują coraz większe emocje. Termin ich jest bliski, zaplanowany na 21 października. Komitety wyborcze zostały już zgłoszone i zarejestrowane.
Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie Na Ursynowie trwa inauguracja roku kulturalnego 2018/2019. Jesteśmy już na półmetku. Za nami między innymi spektakle: ponadczasowy „Rewizor” oraz „Niedźwiedź” entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w DOK-u Ursynów.