Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

POKAŻ PAZURKI

11-04-2018 21:11 | Autor: Wojciech Dąbrowski
.

Wiódł Adam z Ewą beztroskie życie.

W raju miał wszystko, w końcu nie gapa.

Jeszcze namawiał ich wąż kusiciel:

- Tu się możecie szybko nachapać.

 

Wąż ich bez trudu zdołał omamić,

Byli pazerni, a zwłaszcza Ewa.

Zaczęła dobra czerpać garściami,

A wreszcie jabłko zerwała z drzewa.

 

Wtedy się Pan Bóg nieco rozgniewał,

Pogroził palcem, patrząc zza chmurki,

A wąż ją nuże podpuszczać: Ewa!

Pokaż pazurki, pokaż pazurki.

 

Ona wkurzona, cięta jak osa,

Zły przykład w raju dając młodzieży,

Zaczęła krzyczeć aż pod niebiosa:

- Jabłko po prostu mi się należy!

 

Pan Bóg nie zdzierżył i marszcząc czoło,

Razem z Adamem, który ją poparł,

Wypieprzył z raju, mówiąc aniołom:

- Najwyższa pora, by dać im kopa

Wróć

Inne artykuły

Polska grafiką wciąż stoi Już po raz szósty w Galerii Okręgu Warszawskiego Związku Artystów Plastyków na ul. Mazowieckiej prezentowana jest wystawa grafiki – Grafiteka. Pomysłodawcami i Grafiteki są artyści, członkowie sekcji grafiki OW ZPAP. Jej ideą jest pokazywanie dorobku grafików, zasłużonych i uznanych, jak młodych, dla których jest to szansa zaistnienia i skonfrontowania się z pozostałymi. Wystawa jest szóstą z kolei tego rodzaju prezentacją.
Filmowy wieczór wspomnień Zgodnie z wieloletnią tradycją, listopadowy pokaz w Kinie Dokumentu w Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie przyjął nazwę „Zaduszki Filmowe”. Licznie przybyli widzowie uczcili minutą ciszy polskich filmowców, którzy odeszli w okresie dzielącym ubiegłoroczny dzień Wszystkich Świętych od tegorocznego.
Cicho, bo przyjdzie Zdzicho... Gdy powstało Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów, nazwanych złośliwie przez zawistników – „lemingami”, jeden z nowo wprowadzonych miasteczkowiczów napisał na forum internetowym: nareszcie czuję się dobrze pośród podobnych mi ludzi, którzy muszą spłacać wysoki kredyt.
Gdzie mówią: na lewo patrz! Coraz więcej osób na świecie dostrzega, że kapitalizm popsuł się i że kreujący się na gospodarczych geniuszy, zarabiający krocie szefowie wielkich korporacji okazali się zwykłymi partaczami, marnotrawcami i nieudacznikami. Polskie media swego czasu przeoczyły, że jeden z pięciu kontynentów stał się mocno lewicowy.