Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

POKAŻ PAZURKI

11-04-2018 21:11 | Autor: Wojciech Dąbrowski
.

Wiódł Adam z Ewą beztroskie życie.

W raju miał wszystko, w końcu nie gapa.

Jeszcze namawiał ich wąż kusiciel:

- Tu się możecie szybko nachapać.

 

Wąż ich bez trudu zdołał omamić,

Byli pazerni, a zwłaszcza Ewa.

Zaczęła dobra czerpać garściami,

A wreszcie jabłko zerwała z drzewa.

 

Wtedy się Pan Bóg nieco rozgniewał,

Pogroził palcem, patrząc zza chmurki,

A wąż ją nuże podpuszczać: Ewa!

Pokaż pazurki, pokaż pazurki.

 

Ona wkurzona, cięta jak osa,

Zły przykład w raju dając młodzieży,

Zaczęła krzyczeć aż pod niebiosa:

- Jabłko po prostu mi się należy!

 

Pan Bóg nie zdzierżył i marszcząc czoło,

Razem z Adamem, który ją poparł,

Wypieprzył z raju, mówiąc aniołom:

- Najwyższa pora, by dać im kopa

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.