Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

POKAŻ PAZURKI

11-04-2018 21:11 | Autor: Wojciech Dąbrowski
.

Wiódł Adam z Ewą beztroskie życie.

W raju miał wszystko, w końcu nie gapa.

Jeszcze namawiał ich wąż kusiciel:

- Tu się możecie szybko nachapać.

 

Wąż ich bez trudu zdołał omamić,

Byli pazerni, a zwłaszcza Ewa.

Zaczęła dobra czerpać garściami,

A wreszcie jabłko zerwała z drzewa.

 

Wtedy się Pan Bóg nieco rozgniewał,

Pogroził palcem, patrząc zza chmurki,

A wąż ją nuże podpuszczać: Ewa!

Pokaż pazurki, pokaż pazurki.

 

Ona wkurzona, cięta jak osa,

Zły przykład w raju dając młodzieży,

Zaczęła krzyczeć aż pod niebiosa:

- Jabłko po prostu mi się należy!

 

Pan Bóg nie zdzierżył i marszcząc czoło,

Razem z Adamem, który ją poparł,

Wypieprzył z raju, mówiąc aniołom:

- Najwyższa pora, by dać im kopa

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.