Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Podziękowania dla EKON-u

01-04-2019 15:28 | Autor: red.
Przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ursynów podziękowali pracownikom Stowarzyszenia „Niepełnosprawni dla środowiska EKON” za wieloletnią współpracę, zaangażowanie, znaczący wkład w upowszechnianie idei recyklingu oraz edukację z zakresu selektywnej zbiórki odpadów.

Wraz z podziękowaniem za pracę, która przyczyniła się do zmiany sposobu myślenia w dziedzinie ochrony środowiska kilku pokoleń mieszkańców Ursynowa. Zaproszeni do ursynowskiego Ratusza pracownicy EKON-u podczas wzruszającej uroczystości otrzymali od przedstawicieli Zarządu Dzielnicy Ursynów dyplomy i upominki. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele firmy SUEZ Polska Sp. z o.o., odpowiedzialnej za odbiór odpadów komunalnych z terenu Dzielnicy Ursynów.

 - Dziękuję stowarzyszeniu EKON za wieloletnią działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i środowiska naturalnego. Pracownicy EKON-u, nazywani ze względu na ogromną pracowitość i zaangażowanie „mrówkami”, przez wiele lat wspierali naszych mieszkańców. Tego wsparcia będzie nam bardzo brakowało – mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. – Mam nadzieję, że brak odbioru odpadów przez „mrówki” nie zniechęci mieszkańców do segregowania odpadów. Pokażmy, że lekcje edukacji ekologicznej EKON-u nie poszły na marne – dodaje.

- Model działalności stowarzyszenia EKON w zakresie wsparcia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, polegający na odbiorze „spod drzwi” jest unikalny w skali Polski. Łączy realne wsparcie dla osób niepełnosprawnych, w formie zapewnienia im pracy, z udostępnieniem  mieszkańcom dodatkowej, nieodpłatnej usługi, zachęcającej do segregacji odpadów. Szkoda, że na Ursynowie ta innowacja społeczna kończy się, ale warto ją popularyzować i zachęcać innych do jej naśladowania – dodaje Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów.

EKON to przedsiębiorstwo społeczne. Nadrzędnym celem działalności stowarzyszenia jest aktywizacja zawodowa i tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, głównie z grup najbardziej marginalizowanych na rynku pracy – chorujących psychicznie. Stowarzyszenie EKON to osoby, które wykorzystując zdobytą wiedzę i różnorodne doświadczenie zawodowe pracują na rzecz zatrudnienia i poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, jak również ekologii i środowiska naturalnego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA