Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Podwójny triumf Melpomeny

27-03-2019 21:39 | Autor: ABU
Tegoroczny, czwarty Ursynowski Kalejdoskop Teatralny zakończył się w Teatrze Za Dalekim w Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie dwoma znakomitymi i entuzjastycznie przyjętymi przez publiczność przedstawieniami.

Dzieci obejrzały „Fabrykę zabawek” – bajecznie kolorowe, wesołe przedstawienie o pracowni poczciwego Pana Stanisława, który tworzy w niej najróżniejsze zabawki dla dzieci, a złośliwy Czarcik próbuje mu w tym przeszkodzić. Z tym spektaklem, autorstwa i w reżyserii Tomasza Banasika, przyjechał aż z Katowic Teatr PrymART i oczarował nim – grą aktorów, grą świateł, scenografią, żywą akcją – ursynowską publiczność, zarówno dziecięcą, dla której był przeznaczony, jak i dorosłą, która jej towarzyszyła. „Cudowny”, „wspaniały”, „zachwycający” – przekrzykiwali się po spektaklu najmłodsi i starsi widzowie we foyer. Dopytywali, czy kiedyś jeszcze PrymART zawita do Teatru Za Dalekiego. Z pewnością tak!

Widownia dorosła była wyłącznym adresatem „Cudownej terapii” – komedii austriackiego pisarza Daniela Glattauera, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Kryzys małżeński – problem poważny – został ukazany w taki sposób, że publiczność skręcała się ze śmiechu, ale jednak miała też nad czym się zastanowić, a i łezkę wzruszenia mogła uronić. Dominika Ostałowska (żona), Dariusz Taraszkiewicz (mąż) i Artur Pontek (terapeuta, a prywatnie – były uczestnik szkolnych seansów filmowych w Domu Sztuki!) – zagrali swoje role brawurowo, za co cała sala nagrodziła ich – i oczywiście samą, skrzącą się dowcipnymi dialogami sztukę – długo niemilknącą owacją na stojąco. Czwarty Ursynowski Kalejdoskop Teatralny nie mógł się lepiej skończyć. Podkreślmy, że został zainicjowany i sfinansowany przez Dzielnicę Ursynów m. st. Warszawy i że także w innych placówkach kultury na Ursynowie upamiętnił się doskonałymi, gorąco odbieranymi przedstawieniami.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.