Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Podwójny sukces Beaty Malczewskiej

28-11-2018 20:57 | Autor: ABU
Beata Malczewska – aktorka scen krakowskich: Narodowego Starego Teatru i Teatru Loch Camelot” – jest znana widzom Teatru Za Dalekiego w Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie ze spektakli „Duet sceniczny w stanach krytycznych” i „Tuwim czyli 5 minut woźnej”.

W niedzielę artystka wystąpiła w Za Dalekim we własnym monodramie „6 sekund”, w którym odniosła podwójny sukces – jako autorka i wykonawczyni. Napisała mądrą, życiową opowieść o 50-letniej… aktorce pragnącej całkowicie odmienić swoje życie zawodowe i osobiste. A potem znakomicie odegrała dramat, a raczej komediodramat, swojej bohaterki na scenie, przez godzinę i piętnaście minut skupiając na sobie całą uwagę widzów. Z pewnością niemała w tym zasługa reżysera Pawła Szumca i aranżera ruchu scenicznego Artura Dobrzańskiego, ale największa jednak Beaty Malczewskiej. Wybitnie uzdolniona krakowianka ukazała w „6 sekundach” dużą skalę własnych możliwości aktorskich – od komediowych po dramatyczne, od ekspresyjnych po stonowane, gdyż wszystkich ich wymagał tekst monodramu. Tekst na przemian zabawny i wstrząsający, parodystyczny i melancholijny, zaskakujący publiczność zwrotami akcji i zmianami nastroju.

Malczewska ma dar solowego tworzenia imaginacyjnych scen zbiorowych: gra sama jedna, a widzowie oczyma wyobraźni widzą różne postaci kłębiące się na kursie tańca czy castingu. W Teatrze Za Dalekim podziękowali Beacie Malczewskiej zasłużoną owacją na stojąco.

Spektakl został sfinansowany ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA