Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Podsumowanie akcji „Znicz” i „Hiena”

07-11-2018 21:50 | Autor: red.
Trwająca w tym roku pięć dni akcja „Znicz 2018” to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie w garnizonie stołecznym doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 49 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 82 nietrzeźwych kierujących.

Od środy 31 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „ZNICZ 2018”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od środy do niedzieli 38 wypadków, w których 49 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła. Do najgroźniejszego wypadku doszło 31 października na moście Siekierkowskim, gdzie zginął motocyklista. W czasie tegorocznej akcji funkcjonariusze zatrzymali 82 nietrzeźwych kierujących.

W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji „ZNICZ”, która trwała siedem dni stołeczni policjanci odnotowali 48 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 48 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 94 osoby, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich kilku dni nie próżnowała również straż miejska, która aż 3070 razy interweniowała w ramach akcji „Hiena”. Ponad 3000 interwencji to znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat. Patrząc na 5 „cmentarnych tygodni” z ostatnich sezonów, rekordowy był rok 2017 – a wówczas strażnicy podjęli niespełna 2 tys. interwencji.

W 2018, znacząco wzrosła liczba handlujących poza miejscami do tego wskazanymi lub bez zgody na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym roku strażnicy przyznali za powyższe wykroczenia blisko 600 mandatów, podczas gdy w poprzednich latach było to: 226 w roku 2017 a 176 - w 2016.

Nieco lepiej niż w dwóch ostatnich latach wyglądała kwestia parkowania. W przypadkach naruszeń przepisów związanych z zatrzymywaniem i postojem pojazdów, strażnicy uznali za stosowne wystawienie 458. mandatów. Rok temu takich naruszeń naliczono aż 685, a przed dwoma laty 467. Podobnie jak w poprzednich latach, kierowcy parkujący „gdzie popadnie” upodobali sobie trawniki i tereny zielone oraz chodniki. W tych miejscach straż interweniowała ponad 200 razy.

Na cmentarzach i w ich okolicach było za to dość bezpiecznie. Zanotowano kilka przypadków zakłócenia porządku, niespełna 30 osób „świętowało” pijąc alkohol w miejscach publicznych, raz funkcjonariusze straży asystowali przy legitymowaniu uczestników bójki.

Bezpiecznie było też nocą. Strażnicy z Oddziału Specjalistycznego, patrolujący cmentarze i ich okolice od godziny 20 do rana, kolejny raz z rzędu nie spotkali się z żadnym przypadkiem kradzieży, ani zbezczeszczenia czy zniszczenia grobu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA