Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Podsumowanie akcji „Znicz” i „Hiena”

07-11-2018 21:50 | Autor: red.
Trwająca w tym roku pięć dni akcja „Znicz 2018” to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie w garnizonie stołecznym doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 49 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 82 nietrzeźwych kierujących.

Od środy 31 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „ZNICZ 2018”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od środy do niedzieli 38 wypadków, w których 49 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła. Do najgroźniejszego wypadku doszło 31 października na moście Siekierkowskim, gdzie zginął motocyklista. W czasie tegorocznej akcji funkcjonariusze zatrzymali 82 nietrzeźwych kierujących.

W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji „ZNICZ”, która trwała siedem dni stołeczni policjanci odnotowali 48 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 48 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 94 osoby, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich kilku dni nie próżnowała również straż miejska, która aż 3070 razy interweniowała w ramach akcji „Hiena”. Ponad 3000 interwencji to znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat. Patrząc na 5 „cmentarnych tygodni” z ostatnich sezonów, rekordowy był rok 2017 – a wówczas strażnicy podjęli niespełna 2 tys. interwencji.

W 2018, znacząco wzrosła liczba handlujących poza miejscami do tego wskazanymi lub bez zgody na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym roku strażnicy przyznali za powyższe wykroczenia blisko 600 mandatów, podczas gdy w poprzednich latach było to: 226 w roku 2017 a 176 - w 2016.

Nieco lepiej niż w dwóch ostatnich latach wyglądała kwestia parkowania. W przypadkach naruszeń przepisów związanych z zatrzymywaniem i postojem pojazdów, strażnicy uznali za stosowne wystawienie 458. mandatów. Rok temu takich naruszeń naliczono aż 685, a przed dwoma laty 467. Podobnie jak w poprzednich latach, kierowcy parkujący „gdzie popadnie” upodobali sobie trawniki i tereny zielone oraz chodniki. W tych miejscach straż interweniowała ponad 200 razy.

Na cmentarzach i w ich okolicach było za to dość bezpiecznie. Zanotowano kilka przypadków zakłócenia porządku, niespełna 30 osób „świętowało” pijąc alkohol w miejscach publicznych, raz funkcjonariusze straży asystowali przy legitymowaniu uczestników bójki.

Bezpiecznie było też nocą. Strażnicy z Oddziału Specjalistycznego, patrolujący cmentarze i ich okolice od godziny 20 do rana, kolejny raz z rzędu nie spotkali się z żadnym przypadkiem kradzieży, ani zbezczeszczenia czy zniszczenia grobu.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.