Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Podkański wyróżniony

09-01-2019 23:03 | Autor: Mirosław Miroński
Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” przyznano znanemu artyście malarzowi Andrzejowi Podkańskiemu, mieszkańcowi Ursynowa.

Odznaczenie przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego wręczyła Ewa Wytrążek - dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w stołecznej Galerii Domu Artysty Plastyka. Laudację wygłosiła Bożenna Leszczyńska - prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Andrzej Podkański to artysta malarz niezależny, kroczący własną drogą z dala od aktualnych nurtów i trendów. Jego obrazy są wynikiem osobistych przeżyć i indywidualnego rozumienia sztuki.

Jest wieloletnim członkiem ZPAP. Pełnił też rolę Sekretarza Rady Artystycznej przy Zarządzie Głównym. Absolwent Wydziału Malarstwa w warszawskiej ASP. Swoje malarstwo prezentował na 15 wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu pokazach zbiorowych w wielu krajach świata. Jest twórcą bezkompromisowym, oddanym sztuce. Wierzy, że również dzisiaj malarstwo może poruszać sprawy najważniejsze. Tę wiarę realizuje na swoich płótnach. Jest żywym zaprzeczeniem tezy o rychłym końcu malarstwa.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.