Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Podkański wyróżniony

09-01-2019 23:03 | Autor: Mirosław Miroński
Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” przyznano znanemu artyście malarzowi Andrzejowi Podkańskiemu, mieszkańcowi Ursynowa.

Odznaczenie przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego wręczyła Ewa Wytrążek - dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w stołecznej Galerii Domu Artysty Plastyka. Laudację wygłosiła Bożenna Leszczyńska - prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Andrzej Podkański to artysta malarz niezależny, kroczący własną drogą z dala od aktualnych nurtów i trendów. Jego obrazy są wynikiem osobistych przeżyć i indywidualnego rozumienia sztuki.

Jest wieloletnim członkiem ZPAP. Pełnił też rolę Sekretarza Rady Artystycznej przy Zarządzie Głównym. Absolwent Wydziału Malarstwa w warszawskiej ASP. Swoje malarstwo prezentował na 15 wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu pokazach zbiorowych w wielu krajach świata. Jest twórcą bezkompromisowym, oddanym sztuce. Wierzy, że również dzisiaj malarstwo może poruszać sprawy najważniejsze. Tę wiarę realizuje na swoich płótnach. Jest żywym zaprzeczeniem tezy o rychłym końcu malarstwa.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.