Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pod znakiem Niepokalanowa

11-04-2018 21:31 | Autor: ABU
Sobota, 7 kwietnia. Nareszcie wiosenna, piękna, słoneczna pogoda. Chce się pójść do lasu albo nad wodę, ale żeby do kina czy na wystawę? A tu proszę: w kinie Domu Sztuki SMB „Jary” frekwencja pierwsza klasa. W Galerii tej samej ursynowskiej placówki – też niczego sobie. A wszystko dzięki dwóm połączonym wydarzeniom artystycznym, związanym z klasztorem w Niepokalanowie. W Galerii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rysunku brata Jana Dadury, franciszkanina z Niepokalanowa, „Eucharystia i kwiaty. Życie i piękno”.

Refleksyjny wernisaż umilała Mazowiecka Kapela Ludowa z Sochaczewa. Natomiast do rozgoszczenia się przed ekranem zachęcił widzów fabularyzowany dokument Michała Kondrata „Dwie korony”, którego bohaterem jest Maksymilian Kolbe (w tej roli Adam Woronowicz).

To jeszcze nie wszystko! Po projekcji filmu poezję związaną ze św. Franciszkiem z Asyżu wspaniale recytowała znana aktorka Ewa Ziętek, przy akompaniamencie skrzypcowym Doroty Górniak-Plewy ze wspomnianej kapeli sochaczewskiej.

Tamtego popołudnia panował więc w Domu Sztuki nastrój zadumy, ale „franciszkański” – wolny od frazesów i patosu, chwilami wręcz radosny. Szybko udzielił się publiczności i specjalnym gościom, w tym gronu duchownych z Niepokalanowa, którzy towarzyszyli bratu Janowi Dadurze, autorowi prac z wystawy. Będzie ona czynna do końca kwietnia. Wstęp wolny.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA