Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

29°
18°

Pod znakiem Niepokalanowa

11-04-2018 21:31 | Autor: ABU
Sobota, 7 kwietnia. Nareszcie wiosenna, piękna, słoneczna pogoda. Chce się pójść do lasu albo nad wodę, ale żeby do kina czy na wystawę? A tu proszę: w kinie Domu Sztuki SMB „Jary” frekwencja pierwsza klasa. W Galerii tej samej ursynowskiej placówki – też niczego sobie. A wszystko dzięki dwóm połączonym wydarzeniom artystycznym, związanym z klasztorem w Niepokalanowie. W Galerii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rysunku brata Jana Dadury, franciszkanina z Niepokalanowa, „Eucharystia i kwiaty. Życie i piękno”.

Refleksyjny wernisaż umilała Mazowiecka Kapela Ludowa z Sochaczewa. Natomiast do rozgoszczenia się przed ekranem zachęcił widzów fabularyzowany dokument Michała Kondrata „Dwie korony”, którego bohaterem jest Maksymilian Kolbe (w tej roli Adam Woronowicz).

To jeszcze nie wszystko! Po projekcji filmu poezję związaną ze św. Franciszkiem z Asyżu wspaniale recytowała znana aktorka Ewa Ziętek, przy akompaniamencie skrzypcowym Doroty Górniak-Plewy ze wspomnianej kapeli sochaczewskiej.

Tamtego popołudnia panował więc w Domu Sztuki nastrój zadumy, ale „franciszkański” – wolny od frazesów i patosu, chwilami wręcz radosny. Szybko udzielił się publiczności i specjalnym gościom, w tym gronu duchownych z Niepokalanowa, którzy towarzyszyli bratu Janowi Dadurze, autorowi prac z wystawy. Będzie ona czynna do końca kwietnia. Wstęp wolny.

Wróć

Inne artykuły

Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.
Ursynowskie Recitale Fortepianowe Trwają recitale fortepianowe, organizowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl ten nosi tytuł „Armaty ukryte w kwiatach…”. Przed nami jeszcze jeden – 19 sierpnia  o godz. 19.00 na terenie zespołu pałacowo-parkowego Natolin (ul. Nowoursynowska 84). Dla mieszkańców Ursynowa zagra Krzysztof Książek.
Stryjeńska spogląda na mieszkańców ul. Kazury Letnie miesiące to czas intensywnych prac związanych z muralami. We wtorek (14 sierpnia) Ursynów zyskał nowy mural – przedstawiający Zofię Stryjeńską, zlokalizowany na fasadzie budynku przy ul. Kazury 8.