Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

31°
14°

Pod znakiem Niepokalanowa

11-04-2018 21:31 | Autor: ABU
Sobota, 7 kwietnia. Nareszcie wiosenna, piękna, słoneczna pogoda. Chce się pójść do lasu albo nad wodę, ale żeby do kina czy na wystawę? A tu proszę: w kinie Domu Sztuki SMB „Jary” frekwencja pierwsza klasa. W Galerii tej samej ursynowskiej placówki – też niczego sobie. A wszystko dzięki dwóm połączonym wydarzeniom artystycznym, związanym z klasztorem w Niepokalanowie. W Galerii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rysunku brata Jana Dadury, franciszkanina z Niepokalanowa, „Eucharystia i kwiaty. Życie i piękno”.

Refleksyjny wernisaż umilała Mazowiecka Kapela Ludowa z Sochaczewa. Natomiast do rozgoszczenia się przed ekranem zachęcił widzów fabularyzowany dokument Michała Kondrata „Dwie korony”, którego bohaterem jest Maksymilian Kolbe (w tej roli Adam Woronowicz).

To jeszcze nie wszystko! Po projekcji filmu poezję związaną ze św. Franciszkiem z Asyżu wspaniale recytowała znana aktorka Ewa Ziętek, przy akompaniamencie skrzypcowym Doroty Górniak-Plewy ze wspomnianej kapeli sochaczewskiej.

Tamtego popołudnia panował więc w Domu Sztuki nastrój zadumy, ale „franciszkański” – wolny od frazesów i patosu, chwilami wręcz radosny. Szybko udzielił się publiczności i specjalnym gościom, w tym gronu duchownych z Niepokalanowa, którzy towarzyszyli bratu Janowi Dadurze, autorowi prac z wystawy. Będzie ona czynna do końca kwietnia. Wstęp wolny.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.