Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pobił przechodnia i złamał mu nogę

05-02-2019 15:12 | Autor: rk
Kara do 5 lat więzienia grozi 39-letniemu obywatelowi Białorusi za bezpodstawne pobicie mężczyzny i złamanie mu nogi. Napastnik najpierw uderzył go dłonią w krtań, a następnie kopnął w prawą nogę, powodując złamanie kości piszczelowej. Został zatrzymany przez mundurowych chwilę po odjechaniu z miejsca samochodem. Następnego dnia usłyszał zarzuty spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu.

Kilka minut po godzinie 9 do idącego chodnikiem przy ul. Racławickiej mężczyzny podszedł mężczyzna, krępej budowy ciała. Nic nie mówił tylko uderzył go dłonią w krtań, a następnie kopnął w prawą nogę w okolicę piszczela. Pokrzywdzony odczuwając silny ból wywrócił się. Widząc, jak napastnik kieruję się na parking i wsiada do osobowej skody, wyjął telefon i wezwał policjantów. Kilka minut później funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Nie zaprzeczał, że dopuścił się ataku na przechodnia. Nie wyjaśniał też dlaczego to zrobił. Chwalił się mundurowym, że uczył się wielu sztuk walki, ponieważ chciał się dostać do sił specjalnych ale mu się nie udało.

Pokrzywdzony został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala, gdzie lekarz stwierdził złamanie kości piszczelowej prawej nogi.

Następnego dnia 39-latek usłyszał zarzuty prokuratorskie przestępstwa o charakterze chuligańskim. Na wniosek policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu kara do 5 lat wiezienia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA