Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Pobił przechodnia i złamał mu nogę

05-02-2019 15:12 | Autor: rk
Kara do 5 lat więzienia grozi 39-letniemu obywatelowi Białorusi za bezpodstawne pobicie mężczyzny i złamanie mu nogi. Napastnik najpierw uderzył go dłonią w krtań, a następnie kopnął w prawą nogę, powodując złamanie kości piszczelowej. Został zatrzymany przez mundurowych chwilę po odjechaniu z miejsca samochodem. Następnego dnia usłyszał zarzuty spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu.

Kilka minut po godzinie 9 do idącego chodnikiem przy ul. Racławickiej mężczyzny podszedł mężczyzna, krępej budowy ciała. Nic nie mówił tylko uderzył go dłonią w krtań, a następnie kopnął w prawą nogę w okolicę piszczela. Pokrzywdzony odczuwając silny ból wywrócił się. Widząc, jak napastnik kieruję się na parking i wsiada do osobowej skody, wyjął telefon i wezwał policjantów. Kilka minut później funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Nie zaprzeczał, że dopuścił się ataku na przechodnia. Nie wyjaśniał też dlaczego to zrobił. Chwalił się mundurowym, że uczył się wielu sztuk walki, ponieważ chciał się dostać do sił specjalnych ale mu się nie udało.

Pokrzywdzony został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala, gdzie lekarz stwierdził złamanie kości piszczelowej prawej nogi.

Następnego dnia 39-latek usłyszał zarzuty prokuratorskie przestępstwa o charakterze chuligańskim. Na wniosek policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu kara do 5 lat wiezienia.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.