Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Pobił przechodnia i złamał mu nogę

05-02-2019 15:12 | Autor: rk
Kara do 5 lat więzienia grozi 39-letniemu obywatelowi Białorusi za bezpodstawne pobicie mężczyzny i złamanie mu nogi. Napastnik najpierw uderzył go dłonią w krtań, a następnie kopnął w prawą nogę, powodując złamanie kości piszczelowej. Został zatrzymany przez mundurowych chwilę po odjechaniu z miejsca samochodem. Następnego dnia usłyszał zarzuty spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu.

Kilka minut po godzinie 9 do idącego chodnikiem przy ul. Racławickiej mężczyzny podszedł mężczyzna, krępej budowy ciała. Nic nie mówił tylko uderzył go dłonią w krtań, a następnie kopnął w prawą nogę w okolicę piszczela. Pokrzywdzony odczuwając silny ból wywrócił się. Widząc, jak napastnik kieruję się na parking i wsiada do osobowej skody, wyjął telefon i wezwał policjantów. Kilka minut później funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Nie zaprzeczał, że dopuścił się ataku na przechodnia. Nie wyjaśniał też dlaczego to zrobił. Chwalił się mundurowym, że uczył się wielu sztuk walki, ponieważ chciał się dostać do sił specjalnych ale mu się nie udało.

Pokrzywdzony został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala, gdzie lekarz stwierdził złamanie kości piszczelowej prawej nogi.

Następnego dnia 39-latek usłyszał zarzuty prokuratorskie przestępstwa o charakterze chuligańskim. Na wniosek policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu kara do 5 lat wiezienia.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.