Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Po Cichociemnych kolejne atrakcje

29-05-2019 20:35 | Autor: red.
Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.

PASSA: Jak pana zdaniem wypadła siódma edycja Dnia Cichociemnych?

KLAUDIUSZ OSTROWSKI: Już po raz siódmy na Ursynowie uczciliśmy pamięć Cichociemnych w formule pikniku o charakterze edukacyjnym. Nie zabrakło inscenizacji historycznych oraz atrakcji, które poprzez zabawę uczą historii. Najmłodszych jak zwykle ucieszyła wystawa samochodów pancernych i sprzętu wojskowego. W tegorocznej edycji wprowadziliśmy też innowacje. Postawiliśmy bowiem na formułę, która zakładała aktywne uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach. Pokazy odbywały się „bliżej ludzi”– ze sceny przenieśliśmy je na teren otoczony przez mieszkańców. Bardzo dużo aktywności przygotowaliśmy z myślą o dzieciach. Celem było przeniesienie ciężaru uczestnictwa z obserwacji do zaangażowania motorycznego. Najmłodsi mieli nie tylko patrzeć, ale też aktywnie uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach. Widać, że mieszkańcom Ursynowa spodobała się taka koncepcja, a różnorodność atrakcji pozwoliła bez uczucia nudy spędzić kilka godzin na pikniku. Bardzo popularna wśród uczestników pikniku była fotobudka militarna, gdzie w oporządzeniu wojskowym sfotografowało się prawie dwieście osób. Wkładając mundur i biorąc do ręki broń, można było przez chwilę poczuć klimat i nastrój tamtych czasów. Warto wspomnieć o grze miejskiej, która także przyciągnęła wielu uczestników. Obrazują to liczby, które lubię przywoływać – wydaliśmy 685 kart do gry, a ursynowianie uszyli blisko 600 opasek powstańczych. Ogromną popularnością cieszyła się grochówka wojskowa – wydaliśmy naszym mieszkańcom 1000 porcji.

Panie Burmistrzu, piknik rzeczywiście był świetny i wielce pouczający, ale teraz wypada zapytać – co ciekawego w programie kulturalnym dzielnicy na przełomie maja i czerwca?

Bieżący miesiąc żegnamy 31 maja wprost fantastycznym interaktywnym spektaklem przy użyciu proszków Holi. Ta popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych Barw Holi, które tworzą wielką chmurę kolorów. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Przyjdź i pokoloruj z nami siebie i swoich najbliższych!”. Zaznaczyć trzeba, że jest to zabawa w pełni ekologiczna i zmiana koloru nie zanieczyszcza środowiska i nie wpływa negatywnie na zdrowie uczestników.

Nie zapominamy także o najmłodszych mieszkańcach naszej dzielnicy. Z okazji Dnia Dziecka, we współpracy z Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury (DOK) Ursynów, przygotowaliśmy specjalną ofertę kulturalną. W sobotnie popołudnie odbędzie się koncert SASZAN. Warto podkreślić, że w 2015 roku wokalistka zdobyła nagrodę Young Stars Festival w kategorii „Najlepsza artystka”. W niedzielę zapraszam także z okazji Dnia Dziecka i także do DOK na spektakl improwizowany IMPRO ATAK! – BAJKA IMPROWIZOWANA. To niesamowita podróż w krainę dziecięcej wyobraźni, a jak zapewniają artyści, opowieść powstanie przy zaangażowaniu młodej ursynowskiej widowni. Dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy organizujemy w czwartki seanse filmowe – a wciąż z okazji Dnia Dziecka w czwartek 6 czerwca odbędą się aż dwa seanse. Zachęcam do odwiedzania strony internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów, gdzie w kalendarium wydarzeń można znaleźć więcej informacji o wspomnianych wydarzeniach.

Prawdziwa gratka czeka na fanów modelarstwa – w dniach 8-9 czerwca w naszej dzielnicy odbędzie się największy w Polsce Festiwal Modelarski. W Arenie Ursynów będzie można obejrzeć wystawę ponad 1000 modeli redukcyjnych: broń pancerną, samoloty, statki, dioramy, figurki. Podczas tego niezwykłego wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach. W trakcie imprezy odbędzie się Festiwal modeli plastikowych i kartonowych oraz konkurs o Syrenią Łuskę i Ursynowskiego Niedźwiedzia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA