Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

17°
13°

Pierwszy MAL na Ursynowie już otwarty

12-09-2017 11:56 | Autor: red.
W czwartek 7 września do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kłobuckiej 14 zawitało wielu znakomitych gości – mieszkańców osiedla Wyczółki, przedstawicieli organizacji pozarządowych, zarządu dzielnicy Ursynów, ursynowskich radnych, instytucji i placówek z terenu Ursynowa.

Swoją obecnością zaszczycił nas także wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Nie obyło się bez przecięcia biało-czerwonej wstęgi. Imprezę uświetnił występ Ars Chori, prezentacja uzdolnień muzycznych jednej z mieszkanek osiedla oraz pokaz karate. Był tort, lemoniada dla sąsiada i nieco herbatki dla sąsiadki, a także zabiegi kosmetyczne, konkursy i naprawdę rodzinna, sąsiedzka atmosfera.  Można też było przybić „łapę” z Misiem Ursynkiem, podarowanym przez burmistrza Roberta Kempę. Mieszkańcy mieli okazję do sąsiedzkich rozmów z urzędnikami, działaczami NGO’sów, wolontariuszami.

MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

MAL – czyli Miejsce Aktywności Lokalnej – to przyjazna przestrzeń na spotkania, wydarzenia i zajęcia, których gospodarzami, pomysłodawcami oraz uczestnikami są mieszkańcy okolicy, ale organizacyjnie i finansowo wspierana przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwsze MAL na Ursynowie ma realizować nowoczesny model polityki społecznej, w którym mieszkańcy nie tylko będą mogli skorzystać z przygotowanej oferty, lecz przede wszystkim będą włączeni w jej tworzenie i rozwijanie.

Wróć

Inne artykuły

Bazarek może być na pętli Hejt się nie udał. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy zasadniczą część decyzji o warunkach zabudowy dla czasowej lokalizacji Bazarku Na Dołku w rejonie likwidowanej pętli autobusowej Natolin Północny.
Powalczę o jak największe środki dla dzielnicy Rozmawiamy z nowym wiceburmistrzem Ursynowa Antonim Pomianowskim.
195 powróci na Trakt Królewski Sprawa linii autobusowej 195, a raczej zmiana jej przebiegu z Traktu Królewskiego na ulicę Rakowiecką, jest wciąż krytykowana przez mieszkańców. Mimo że od zmiany trasy upłynęło już ponad 3 lata, to wciąż mieszkańcy zwracają się do radnych prosząc o interwencję w tej sprawie.