Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

31°
14°

Pierwszy MAL na Ursynowie już otwarty

12-09-2017 11:56 | Autor: red.
W czwartek 7 września do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kłobuckiej 14 zawitało wielu znakomitych gości – mieszkańców osiedla Wyczółki, przedstawicieli organizacji pozarządowych, zarządu dzielnicy Ursynów, ursynowskich radnych, instytucji i placówek z terenu Ursynowa.

Swoją obecnością zaszczycił nas także wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Nie obyło się bez przecięcia biało-czerwonej wstęgi. Imprezę uświetnił występ Ars Chori, prezentacja uzdolnień muzycznych jednej z mieszkanek osiedla oraz pokaz karate. Był tort, lemoniada dla sąsiada i nieco herbatki dla sąsiadki, a także zabiegi kosmetyczne, konkursy i naprawdę rodzinna, sąsiedzka atmosfera.  Można też było przybić „łapę” z Misiem Ursynkiem, podarowanym przez burmistrza Roberta Kempę. Mieszkańcy mieli okazję do sąsiedzkich rozmów z urzędnikami, działaczami NGO’sów, wolontariuszami.

MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

MAL – czyli Miejsce Aktywności Lokalnej – to przyjazna przestrzeń na spotkania, wydarzenia i zajęcia, których gospodarzami, pomysłodawcami oraz uczestnikami są mieszkańcy okolicy, ale organizacyjnie i finansowo wspierana przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwsze MAL na Ursynowie ma realizować nowoczesny model polityki społecznej, w którym mieszkańcy nie tylko będą mogli skorzystać z przygotowanej oferty, lecz przede wszystkim będą włączeni w jej tworzenie i rozwijanie.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.