Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-3°
-8°

Pierwszy MAL na Ursynowie już otwarty

12-09-2017 11:56 | Autor: red.
W czwartek 7 września do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kłobuckiej 14 zawitało wielu znakomitych gości – mieszkańców osiedla Wyczółki, przedstawicieli organizacji pozarządowych, zarządu dzielnicy Ursynów, ursynowskich radnych, instytucji i placówek z terenu Ursynowa.

Swoją obecnością zaszczycił nas także wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Nie obyło się bez przecięcia biało-czerwonej wstęgi. Imprezę uświetnił występ Ars Chori, prezentacja uzdolnień muzycznych jednej z mieszkanek osiedla oraz pokaz karate. Był tort, lemoniada dla sąsiada i nieco herbatki dla sąsiadki, a także zabiegi kosmetyczne, konkursy i naprawdę rodzinna, sąsiedzka atmosfera.  Można też było przybić „łapę” z Misiem Ursynkiem, podarowanym przez burmistrza Roberta Kempę. Mieszkańcy mieli okazję do sąsiedzkich rozmów z urzędnikami, działaczami NGO’sów, wolontariuszami.

MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

MAL – czyli Miejsce Aktywności Lokalnej – to przyjazna przestrzeń na spotkania, wydarzenia i zajęcia, których gospodarzami, pomysłodawcami oraz uczestnikami są mieszkańcy okolicy, ale organizacyjnie i finansowo wspierana przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwsze MAL na Ursynowie ma realizować nowoczesny model polityki społecznej, w którym mieszkańcy nie tylko będą mogli skorzystać z przygotowanej oferty, lecz przede wszystkim będą włączeni w jej tworzenie i rozwijanie.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?