Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

5°
2°

Pierwszy MAL na Ursynowie już otwarty

12-09-2017 11:56 | Autor: red.
W czwartek 7 września do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kłobuckiej 14 zawitało wielu znakomitych gości – mieszkańców osiedla Wyczółki, przedstawicieli organizacji pozarządowych, zarządu dzielnicy Ursynów, ursynowskich radnych, instytucji i placówek z terenu Ursynowa.

Swoją obecnością zaszczycił nas także wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Nie obyło się bez przecięcia biało-czerwonej wstęgi. Imprezę uświetnił występ Ars Chori, prezentacja uzdolnień muzycznych jednej z mieszkanek osiedla oraz pokaz karate. Był tort, lemoniada dla sąsiada i nieco herbatki dla sąsiadki, a także zabiegi kosmetyczne, konkursy i naprawdę rodzinna, sąsiedzka atmosfera.  Można też było przybić „łapę” z Misiem Ursynkiem, podarowanym przez burmistrza Roberta Kempę. Mieszkańcy mieli okazję do sąsiedzkich rozmów z urzędnikami, działaczami NGO’sów, wolontariuszami.

MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

MAL – czyli Miejsce Aktywności Lokalnej – to przyjazna przestrzeń na spotkania, wydarzenia i zajęcia, których gospodarzami, pomysłodawcami oraz uczestnikami są mieszkańcy okolicy, ale organizacyjnie i finansowo wspierana przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwsze MAL na Ursynowie ma realizować nowoczesny model polityki społecznej, w którym mieszkańcy nie tylko będą mogli skorzystać z przygotowanej oferty, lecz przede wszystkim będą włączeni w jej tworzenie i rozwijanie.

Wróć

Inne artykuły

Narkotyki w piwnicy na Stryjeńskich Policjanci z Ursynowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy jednym z mężczyzn i w piwnicy drugiego z nich policjanci znaleźli marihuanę, tabletki extazy, wagę oraz tzw. dilerki. Za to przestępstwo Patrykowi B. i Piotrowi K. zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
XII Ursynowskie Dyktando już za nami! Już po raz dwunasty miłośnicy polszczyzny z całego kraju zmierzyli się z arcytrudnym Ursynowskim Dyktandem. Spod piór wybitnych językoznawców: profesora Jerzego Bralczyka i doc. Grażyny Majkowskiej wyszedł przeznaczony jedynie dla najodważniejszych tekst, który z okazji 40-lecia Ursynowa traktował o urokach i oryginalności naszej dzielnicy.
Centrum Kultury Ursynowa – kamień węgielny wmurowany Na placu budowy Centrum Kultury Ursynowa prace idą pełną parą. W poniedziałek (13 listopada) odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum. Akt został podpisany przez przedstawicieli władz miasta, dzielnicy i wykonawcy inwestycji.
Czy mieszkańcy ul. Kazury polubią nowy żłobek? Do Stowarzyszenia Otwarty Ursynów docierają liczne sygnały mieszkańców zaniepokojonych sytuacją komunikacyjną na osiedlu Kazury, również w pobliżu żłobka, którego budowa wkrótce się rozpocznie.