Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pierwsza wystawa

19-09-2018 21:09 | Autor: ABU
W Galerii Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie otwarto w poprzedni wtorek pierwszą wystawę w Roku Kulturalnym 2018/2019. Warto podkreślić, że sezon wystawowy rozpoczęła młoda malarka z Ursynowa, konkretnie z Imielina, Izabela Olszyna, absolwentka warszawskiej ASP.

Na wystawie artystka zgromadziła prawie trzydzieści obrazów w większości inspirowanych naturą – abstrakcyjnych, a jednak pozwalających rozpoznać kontury rzeczywistości.

Najbardziej charakterystyczne są pod tym względem prace z cyklu „Horyzonty”, ukazujące pogranicza bezkresu morza i nieboskłonu. Widać na nich tylko dwie stykające się ze sobą płaszczyzny – wody i nieba, ale subtelnie oddana faktura obydwu i stonowana kolorystyka czynią te obrazy bardzo plastycznymi i nastrojowymi.

Pozostaje do odgadnięcia tajemniczy tytuł wystawy: „Afordancje”. Według Wikipedii są to „sposobności oddziaływania na obiekty środowiska, związane z ich charakterystykami oraz zdolnościami percepcyjnymi, doświadczeniem i ogólnymi umiejętnościami działania danej jednostki”. Podobnie wypowiada się o swoich pracach Izabela Olszyna: „To, jak zostaną one odebrane, zależy od relacji właściwości danego obrazu do zdolności poznawczych odbiorcy. Nie ma błędnej interpretacji, jest tylko wypadkowa oddziałujących na siebie czynników”.

Skłaniająca do refleksji, a jednocześnie relaksująca wystawa będzie czynna do 25 września. Wstęp wolny.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA