Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Pierwsza wystawa

19-09-2018 21:09 | Autor: ABU
W Galerii Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie otwarto w poprzedni wtorek pierwszą wystawę w Roku Kulturalnym 2018/2019. Warto podkreślić, że sezon wystawowy rozpoczęła młoda malarka z Ursynowa, konkretnie z Imielina, Izabela Olszyna, absolwentka warszawskiej ASP.

Na wystawie artystka zgromadziła prawie trzydzieści obrazów w większości inspirowanych naturą – abstrakcyjnych, a jednak pozwalających rozpoznać kontury rzeczywistości.

Najbardziej charakterystyczne są pod tym względem prace z cyklu „Horyzonty”, ukazujące pogranicza bezkresu morza i nieboskłonu. Widać na nich tylko dwie stykające się ze sobą płaszczyzny – wody i nieba, ale subtelnie oddana faktura obydwu i stonowana kolorystyka czynią te obrazy bardzo plastycznymi i nastrojowymi.

Pozostaje do odgadnięcia tajemniczy tytuł wystawy: „Afordancje”. Według Wikipedii są to „sposobności oddziaływania na obiekty środowiska, związane z ich charakterystykami oraz zdolnościami percepcyjnymi, doświadczeniem i ogólnymi umiejętnościami działania danej jednostki”. Podobnie wypowiada się o swoich pracach Izabela Olszyna: „To, jak zostaną one odebrane, zależy od relacji właściwości danego obrazu do zdolności poznawczych odbiorcy. Nie ma błędnej interpretacji, jest tylko wypadkowa oddziałujących na siebie czynników”.

Skłaniająca do refleksji, a jednocześnie relaksująca wystawa będzie czynna do 25 września. Wstęp wolny.

Wróć

Inne artykuły

Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy – po raz szósty Zdobywczynię czwartego w karierze tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem Anitę Włodarczyk ogłoszono w Arenie Ursynów najlepszą sportsmenką Warszawy w 2018 roku.
Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.