Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pieniądze na modernizację ursynowskich szkół

27-06-2022 14:19 | Autor: red.
4 mln zł trafią do budżetu Ursynowa z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W 2022 roku będzie to 1,7 mln zł, a w 2023 roku 2,3 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane na modernizację przedszkola specjalnego oraz dwóch szkół podstawowych.

Na modernizację budynku Przedszkola Specjalnego nr 213 przeznaczone będzie w sumie 1,3 mln zł. z przeznaczeniem m.in. na remont dachu wraz z elewacją, remont sal dydaktycznych oraz przebudowę wejścia głównego.

Na modernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 336 przeznaczone zostaną 2 mln zł. Za tę kwotę zaplanowano kompleksowy remont sal lekcyjnych oraz korytarzy, dostosowanie budynków do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa pożarowego oraz dostosowanie budynków dla osób z niepełnosprawnościami.

Kwota 700 tys. zł przeznaczona zostanie na adaptację pomieszczeń mieszkalnych na cele edukacyjne oraz dostosowanie wejścia do budynku dla osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 96.

- Mam nadzieję, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Dzielnicy Ursynów oraz czwartkowego posiedzenia Rady m.st. Warszawy radni docenią aktywność zarządu dzielnicy w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy na rozwój i głosowanie będzie jedynie formalnością – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

To nie jedyne środki pozyskane przez Zarząd Dzielnicy Ursynów, które po czwartkowej sesji Rady m.st. Warszawy znajdą się w budżecie dzielnicy. Łączna kwota pozyskanego dofinansowania wynosi 4, 525 mln zł. W tym 300 tys. zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze dla sportu 2022, 125 tys. zł w ramach programu Mazowsze dla czystego powietrza 2022 oraz 100 tys. zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA