Dyrektor szkoły Lucyna Bieniasz-Ząbek powitała zaproszonych gości: burmistrzów Dzielnicy Ursynów – Wojciecha Matyjasiaka, Łukasza Ciołkę oraz Rafała Miastowskiego, przewodniczącą Rady Dzielnicy Ursynów – Teresę Jurczyńską-Owczarek, wiceprzewodniczącą Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność" – Barbarę Miecznikowską, rzecznika Szarych Szergów – Zbigniewa Łenkę, sekretarza Środowiska Żołnierzy Batalionu „Zośka” – Jakuba Nowakowskiego, harcerzy Szarych Szeregów – Tadeusza Moszczyńskiego, Krzysztofa Przelaskowskiego oraz Tadeusza Sieka, syna siostrzenicy Janka Bytnara „Rudego”, który jest kierownikiem Archiwum Stowarzyszenia Szarych Szergów – Juliana Borkowskiego, prezesa Zarządu Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – Janusza Maksymowicza z członkami związku – Antonim Latoszkiem i Czesławem Stawskim, reprezentantkę Prezydium Rady Rodziców – Ilonę Świniarską oraz wszystkich uczniów, rodziców, harcerzy, przyjaciół szkoły.
Na uroczystości obecne były trzy poczty sztandarowe: Szarych Szeregów, Szczepu nr 69 im. Bohaterów Monte Cassino Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych (do którego należy Drużyna Pestek z ZHP działająca w szkole) oraz Szkoły Podstawowej nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego”.
Okolicznościowe przemówienia skierowane do uczniów i nauczycieli wygłosili: Teresa Jurczyńska-Owczarek, Wojciech Matyjasiak, Zbigniew Łenka, Jakub Nowakowski i Ilona Świniarska.
Zebrani obejrzeli program słowno-muzyczny „A to Polska właśnie” w wykonaniu uczniów klas 3b, 3f i szkolnego chóru klas 4-6. Deklamowane wiersze, wyśpiewane pieśni i taniec okazały się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Uwagę zwracała też barwna dekoracja i piękne stroje młodych artystów. Wysoki poziom przedstawienia był efektem współpracy wielu uczniów
i nauczycieli (przedstawienie i kostiumy – Agnieszka Manowska oraz Maria Urban, oprawa muzyczna – Anna Rembielińska, taniec – Barbara Chrobak oraz Monika Łupińska, dekoracja – Ewa Mamcarz, Marzena Jankowska i wszystkie nauczycielski świetlicy, m.in.: Agnieszka Dzierżanowska, Katarzyna Cichosz, Iwona Bochowicz, Anna Statkevic, Agnieszka Ślesicka, Anna Socha, Kinga Gołaszewska, Katarzyna Bańko-Cieślik, Alicja Mazurek).
Gdy na Ursynowie trwała uroczysta akademia, w Wilnie na cmentarzu na Rossie, w miejscu, gdzie pochowano serce marszałka Józefa Piłsudskiego i jego matkę, w imieniu SP 336 zapaliła znicz i złożyła kwiaty Janina Sołtanowicz – dyrektor polskiej szkoły w Kiwiszkach na Wileńszczyźnie. W ten sposób dwie zaprzyjaźnione od lat szkoły oddały hołd wszystkim polskim bohaterom, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
11 listopada to nie tylko okazja, by wspominać tych, którzy przez 123 lata niewoli, nieistnienia Polski na mapie świata nie poddali się i walczyli o odzyskanie wolności. To także okazja, by pamiętać i o tych, którzy walczyli w obronie Polski w czasie II wojny światowej, kiedy niepodległość naszego kraju znowu była zagrożona. Dlatego uczniowie i nauczyciele w ramach obchodów Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości odwiedzili groby i miejsca pamięci narodowej. Złożyli wieńce i zapalili znicze na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach na grobach: Janka Bytnara „Rudego”, Stanisława Sieradzkiego „Śwista” i Kazimierza Łodzińskiego, na grobie siostry patrona szkoły, Danuty Bytnar-Dziekańskiej, w Grabowie, na grobie Krystyny Krahelskiej na cmentarzu na Służewiu, przy pomniku Jana Rodowicza „Anody”, w miejscu walk „Akcji pod Arsenałem”, pod tablicą pod domem Janka Bytnara „Rudego” oraz pod tablicą pamiątkową poświęconą żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej w Lesie Kabackim.
Cyprian Kamil Norwid napisał: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” ten obowiązek spełnia.