Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Park Polskich Wynalazców będzie większy

19-01-2022 22:01 | Autor: red.
Rozpoczęła się procedura przyjęcia przez Radę m.st. Warszawy uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie Parku Polskich Wynalazców. Podstawowym zadaniem planu jest zachowanie dotychczasowego sposobu zagospodarowania i ochrona istniejącego tam terenu zieleni. Teren parku zwiększy się o ok. 10%.

W imieniu grupy mieszkańców wnioskowała o to radna m.st. Warszawy Ewa Janczar oraz radni Dzielnicy Ursynów Paweł Lenarczyk i Piotr Skubiszewski.

Przedmiotem są trzy działki o numerach ewidencyjnych 2/65, 4/31, 4/30, znajdujące się w pasie od strony ul. Grzegorzewskiej. Zatwierdzony w 2002 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ustala dla tego terenu przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

- W 2014 roku ówczesne władze Ursynowa przeznaczyły ten obszar do sprzedaży. Teraz chcielibyśmy rozwiać obawy mieszkańców. Nie powstanie na tym terenie żaden blok. Zostanie on włączony do powstałego niedawno Parku Polskich Wynalazców – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Poza tym jest to działanie zgodne z programem prezydenta Rafała Trzaskowskiego dotyczącym tworzenia nowych obszarów ogólnodostępnej zieleni urządzonej, czyli przede wszystkim parków i skwerów – dodaje.

Obecnie jest to teren zieleni użytkowany jako część Parku Polskich Wynalazców. Niewielką część zajmuje utwardzona powierzchnia służąca komunikacji. Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo z parkiem oraz wspólny system komunikacji, czyli ścieżek i alejek parkowych, zasadna jest ochrona i powiększenie terenów zieleni miasta.

- Cieszę się, że nasza 7-letnia batalia zmiany miejscowego planu dla działki pomiędzy budynkiem Grzegorzewskiej 13, a Parkiem Polskich Wynalazców dobiega końca. Do tej pory na działce mógł zostać wybudowany blok. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, radnych i władz Dzielnicy miasto przystępuje do zmiany funkcji tego terenu. Mam nadzieję, że funkcja mieszkaniowa zostanie zastąpiona zielenią parkową oraz zagwarantuje miejsca postojowe dla mieszkańców. Po uchwaleniu miejscowego planu co powinno nastąpić w ciągu 2-3 lat mam nadzieję, że działka ta zostanie włączona do Parku Polskich Wynalazców powiększając go o 10% powierzchni - powiedział radny Paweł Lenarczyk z Polski 2050, zaangażowany w zmianę miejscowego planu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA