Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-3°
-8°

Pamięć o poległych w II Wojnie Światowej

06-09-2017 22:22 | Autor: red.
Pierwszego września w Pyrach odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych w II Wojnie Światowej. Po mszy w kościele św. Ap. Piotra i Pawła nastąpił przemarsz do kwater poległych żołnierzy znajdujących się na cmentarzu parafialnym przy ul. Łagiewnickiej.

Tam przy pamiątkowym głazie w podniosłej atmosferze złożono kwiaty i zapalono znicze. Obecni byli Janusz Maksymowicz – prezes Zarządu Ursynowskiego Oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja z Centrum Operacji Powietrznych z pułkownikiem Sławomirem Ostrowskim. Władze Dzielnicy reprezentowali: Teresa Jurczyńska–Owczarek – przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów, radni Tomasz Sieradz, Leszek Lenarczyk i Paweł Lenarczyk oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z ursynowskich szkół: podstawowych nr 96, 100, 303, 330, 336, 340, gimnazjum nr 95 oraz LXX Liceum Ogólnokształcącego, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Biorący udział w uroczystości wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu: Stanisława Biczysko (śpiew, recytacje), Jolanty Fijałkowskiej-Pilarczyk – recytacje, Michała Szymkiewicza – akordeon, Michała Batora – werbel.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?