Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

31°
14°

Pamięć o poległych w II Wojnie Światowej

06-09-2017 22:22 | Autor: red.
Pierwszego września w Pyrach odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych w II Wojnie Światowej. Po mszy w kościele św. Ap. Piotra i Pawła nastąpił przemarsz do kwater poległych żołnierzy znajdujących się na cmentarzu parafialnym przy ul. Łagiewnickiej.

Tam przy pamiątkowym głazie w podniosłej atmosferze złożono kwiaty i zapalono znicze. Obecni byli Janusz Maksymowicz – prezes Zarządu Ursynowskiego Oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja z Centrum Operacji Powietrznych z pułkownikiem Sławomirem Ostrowskim. Władze Dzielnicy reprezentowali: Teresa Jurczyńska–Owczarek – przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów, radni Tomasz Sieradz, Leszek Lenarczyk i Paweł Lenarczyk oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z ursynowskich szkół: podstawowych nr 96, 100, 303, 330, 336, 340, gimnazjum nr 95 oraz LXX Liceum Ogólnokształcącego, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Biorący udział w uroczystości wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu: Stanisława Biczysko (śpiew, recytacje), Jolanty Fijałkowskiej-Pilarczyk – recytacje, Michała Szymkiewicza – akordeon, Michała Batora – werbel.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.