Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

17°
13°

Pamięć o poległych w II Wojnie Światowej

06-09-2017 22:22 | Autor: red.
Pierwszego września w Pyrach odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych w II Wojnie Światowej. Po mszy w kościele św. Ap. Piotra i Pawła nastąpił przemarsz do kwater poległych żołnierzy znajdujących się na cmentarzu parafialnym przy ul. Łagiewnickiej.

Tam przy pamiątkowym głazie w podniosłej atmosferze złożono kwiaty i zapalono znicze. Obecni byli Janusz Maksymowicz – prezes Zarządu Ursynowskiego Oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja z Centrum Operacji Powietrznych z pułkownikiem Sławomirem Ostrowskim. Władze Dzielnicy reprezentowali: Teresa Jurczyńska–Owczarek – przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów, radni Tomasz Sieradz, Leszek Lenarczyk i Paweł Lenarczyk oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z ursynowskich szkół: podstawowych nr 96, 100, 303, 330, 336, 340, gimnazjum nr 95 oraz LXX Liceum Ogólnokształcącego, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Biorący udział w uroczystości wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu: Stanisława Biczysko (śpiew, recytacje), Jolanty Fijałkowskiej-Pilarczyk – recytacje, Michała Szymkiewicza – akordeon, Michała Batora – werbel.

Wróć

Inne artykuły

Bazarek może być na pętli Hejt się nie udał. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy zasadniczą część decyzji o warunkach zabudowy dla czasowej lokalizacji Bazarku Na Dołku w rejonie likwidowanej pętli autobusowej Natolin Północny.
Powalczę o jak największe środki dla dzielnicy Rozmawiamy z nowym wiceburmistrzem Ursynowa Antonim Pomianowskim.
195 powróci na Trakt Królewski Sprawa linii autobusowej 195, a raczej zmiana jej przebiegu z Traktu Królewskiego na ulicę Rakowiecką, jest wciąż krytykowana przez mieszkańców. Mimo że od zmiany trasy upłynęło już ponad 3 lata, to wciąż mieszkańcy zwracają się do radnych prosząc o interwencję w tej sprawie.