Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

5°
2°

Pamięć o poległych w II Wojnie Światowej

06-09-2017 22:22 | Autor: red.
Pierwszego września w Pyrach odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych w II Wojnie Światowej. Po mszy w kościele św. Ap. Piotra i Pawła nastąpił przemarsz do kwater poległych żołnierzy znajdujących się na cmentarzu parafialnym przy ul. Łagiewnickiej.

Tam przy pamiątkowym głazie w podniosłej atmosferze złożono kwiaty i zapalono znicze. Obecni byli Janusz Maksymowicz – prezes Zarządu Ursynowskiego Oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja z Centrum Operacji Powietrznych z pułkownikiem Sławomirem Ostrowskim. Władze Dzielnicy reprezentowali: Teresa Jurczyńska–Owczarek – przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów, radni Tomasz Sieradz, Leszek Lenarczyk i Paweł Lenarczyk oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z ursynowskich szkół: podstawowych nr 96, 100, 303, 330, 336, 340, gimnazjum nr 95 oraz LXX Liceum Ogólnokształcącego, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Biorący udział w uroczystości wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu: Stanisława Biczysko (śpiew, recytacje), Jolanty Fijałkowskiej-Pilarczyk – recytacje, Michała Szymkiewicza – akordeon, Michała Batora – werbel.

Wróć

Inne artykuły

Narkotyki w piwnicy na Stryjeńskich Policjanci z Ursynowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy jednym z mężczyzn i w piwnicy drugiego z nich policjanci znaleźli marihuanę, tabletki extazy, wagę oraz tzw. dilerki. Za to przestępstwo Patrykowi B. i Piotrowi K. zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
XII Ursynowskie Dyktando już za nami! Już po raz dwunasty miłośnicy polszczyzny z całego kraju zmierzyli się z arcytrudnym Ursynowskim Dyktandem. Spod piór wybitnych językoznawców: profesora Jerzego Bralczyka i doc. Grażyny Majkowskiej wyszedł przeznaczony jedynie dla najodważniejszych tekst, który z okazji 40-lecia Ursynowa traktował o urokach i oryginalności naszej dzielnicy.
Centrum Kultury Ursynowa – kamień węgielny wmurowany Na placu budowy Centrum Kultury Ursynowa prace idą pełną parą. W poniedziałek (13 listopada) odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum. Akt został podpisany przez przedstawicieli władz miasta, dzielnicy i wykonawcy inwestycji.
Czy mieszkańcy ul. Kazury polubią nowy żłobek? Do Stowarzyszenia Otwarty Ursynów docierają liczne sygnały mieszkańców zaniepokojonych sytuacją komunikacyjną na osiedlu Kazury, również w pobliżu żłobka, którego budowa wkrótce się rozpocznie.