Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Otwarty Pałac

01-09-2021 21:50 | Autor: Mirosław Miroński
Pomimo wciąż trwającej pandemii Muzeum Niepodległości wychodzi z wieloma ciekawymi propozycjami dla odwiedzających. Po sukcesie wydarzenia pod hasłem „Otwarty Pałac” 21 sierpnia w siedzibie głównej – Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów – pojawiły się kolejne, równie ciekawe. O tym, już wkrótce…

Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów to miejsce, w którym na odwiedzających czekało moc atrakcji. Możliwe było darmowe zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, spotkania autorskie, spacer przewodnicki, kiermasz wydawnictw Muzeum Niepodległości w promocyjnych cenach, a nawet wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się o odkryciach archeologicznych, paleontologicznych i związanych z nimi projektach dofinansowywanych ze środków unijnych. Można było obejrzeć wystawę „Polonia Restituta. O Niepodległość i granice 1914-1921” i wysłuchać komentarza Jana Engelgarda. Równie ciekawe było kuratorskie zwiedzanie wystawy „Z Orłem Białym przez wieki”. Symbole władców, państwa i narodu połączone zostały z warsztatami plastycznymi, prowadzonymi przez Michała Rybaka, czy kuratorskim zwiedzaniem wystawy Kresy i Bezkresy w zbiorach Muzeum Niepodległości, po której oprowadzał Krzysztof Bąkała.

Wśród atrakcji znalazło się jeszcze wiele pozycji m.in.: spacer wokół Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, z prowadzeniem Doroty Szostakowskiej. Salon Dobrej Książki zaprezentował wydawnictwa Muzeum Niepodległości w Warszawie. Prowadzenie: Krzysztof Bąkała, Jan Engelgard, Andrzej Kotecki. Do dyspozycji zwiedzających była też sala multimedialna, gdzie odbył się wykład prof. Barbary Czarneckiej z Uniwersytetu w Białymstoku – o doświadczeniu kobiecym w obozach koncentracyjnych, a następnie kuratorskie zwiedzanie wystawy czasowej „Kobiece doświadczenie obozu koncentracyjnego”.

W równie interesujących wydarzenia mogli uczestniczyć odwiedzający Cytadelę w ostatnią sobotę sierpnia, ale o tym już w następnym numerze.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA