Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Otwarto PIK w Mrokowie

14-03-2019 14:24 | Autor: A.A.
We wtorek 12 marca w Mrokowie otwarto Punkt Interwencji Kryzysowej. Punkt oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Placówka znajduje się za Ośrodkiem Zdrowia, w budynku apteki przy ul. Górskiego 6a. Jest to zamiejscowy punkt Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) z Góry Kalwarii. W ceremonii otwarcia ośrodka wzięli m. in. udział wszyscy zaangażowani w powstanie tego miejsca – radni gminni, radni powiatowi z terenu gminy Lesznowola i Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

– Miejsce to ma służyć przede wszystkim mieszkańcom gminy Lesznowola i okolic – mówił podczas otwarcia dyrektor POIK Łukasz Kopydłowski, podkreślając jednocześnie, że takie punkty jak ten nowo otwarty w Mrokowie, powinny znaleźć się w każdej gminie powiatu piaseczyńskiego.

Do placówki PIK w Mrokowie można zgłaszać się bez skierowania. Najlepiej na spotkanie wcześniej umówić się telefonicznie. Pomoc specjalistów znajdą tam zarówno osoby, które przeżywają kryzys spowodowany utratą pracy czy zdradą, jak i osoby doświadczające przemocy domowej, seksualnej, uwikłane w konflikty rodzinne i pogrążone w depresji po śmierci bliskiej osoby.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA