Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Otwarto PIK w Mrokowie

14-03-2019 14:24 | Autor: A.A.
We wtorek 12 marca w Mrokowie otwarto Punkt Interwencji Kryzysowej. Punkt oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Placówka znajduje się za Ośrodkiem Zdrowia, w budynku apteki przy ul. Górskiego 6a. Jest to zamiejscowy punkt Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) z Góry Kalwarii. W ceremonii otwarcia ośrodka wzięli m. in. udział wszyscy zaangażowani w powstanie tego miejsca – radni gminni, radni powiatowi z terenu gminy Lesznowola i Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

– Miejsce to ma służyć przede wszystkim mieszkańcom gminy Lesznowola i okolic – mówił podczas otwarcia dyrektor POIK Łukasz Kopydłowski, podkreślając jednocześnie, że takie punkty jak ten nowo otwarty w Mrokowie, powinny znaleźć się w każdej gminie powiatu piaseczyńskiego.

Do placówki PIK w Mrokowie można zgłaszać się bez skierowania. Najlepiej na spotkanie wcześniej umówić się telefonicznie. Pomoc specjalistów znajdą tam zarówno osoby, które przeżywają kryzys spowodowany utratą pracy czy zdradą, jak i osoby doświadczające przemocy domowej, seksualnej, uwikłane w konflikty rodzinne i pogrążone w depresji po śmierci bliskiej osoby.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.