Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Otwarcie Centrum Kultury „Alternatywy”

15-09-2021 22:32 | Autor: Piotr Celej
Już w ten weekend otwarte zostanie Ursynowskie Centrum Kultury “Alternatywy”. W programie między innymi koncerty Płomienia 81, Ani Rusowicz, Krzysztofa Zalewskiego, a także przedstawienia Teatru Baj i Teatru Syrena. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ursynów to warszawka kolebka rapu. W programie inauguracji „Alternatyw” nie mogło więc zabraknąć koncertu ikony gatunku – duetu Płomień 81, którego członkowie, Pezet i Onar, wielokrotnie podkreślali swoje ursynowskie korzenie. Koncert rozpocznie się w piątek o godzinie 20.

Bajki i muzyka popularna

Następnego dnia, 18 września, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na występy gwiazd muzyki popularnej. O 18.00 wystąpi czerpiąca z bigbitu Ania Rusowicz, a o 19.30 na scenie pojawi się największy zwycięzca ostatniej gali Fryderyków – energetyczny i elektryzujący Krzysztof Zalewski.

18 września z kolei także dzień otwarty w „Alternatywach”. Start o 12.00 na scenie przed wejściem głównym. O tej godzinie w salach edukacyjnych UCK "Alternatywy" rozpoczną się zajęcia próbne – będą one przedsmakiem oferty, z którą ruszy od początku października. O 13.00 UCK "Alternatywy" zaprasza do specjalnych namiotów edukacyjnych przed wejściem głównym, w których odbędą się zajęcia naukowe, cyrkowe, rękodzieła i wiele innych. Z kolei o 14.00 na scenie tuż obok wejścia głównego rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”, w programie, którego znalazły się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Po koncercie wystąpi Teatr Pantomimy Mim z przedstawieniem „Pan i Pani O!”. Ostatni dzień weekendu otwarcia „Alternatyw” upłynie pod znakiem sztuki teatralnej.

19 września o 11.00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”, a wieczorem, o 18.00, zespół Teatru Syrena zagra na scenie teatralno-koncertowej przebojowe przedstawienie muzyczne „Rodzina Addamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będzie można pobrać 18 września, podczas dnia otwartego.

Kultura na miarę XXI wieku

Budowa budynku rozpoczęła się w trzecim kwartale 2017, a dobiegła końca w lipcu 2020 roku. Powierzchnia całkowita tego czterokondygnacyjnego budynku równa się ponad 6 tys. metrów kwadratowych, a użytkowa ponad 3 tys. metrów kwadratowych. Biuro BeMM Architekci jest autorem projektu architektonicznego obiektu, a firma budowlana Moris Polska jest generalnym wykonawcą. Niedaleko znajdują się gmach Ratusza Ursynowa, kompleks mieszkalny Imielin 5 i osiedle Gemini I.

Powierzchnia użytkowa budynku to 3500 metrów kwadratowych. Składają się na nią: parter budynku to hol wejściowy z galerią, klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Drugie i trzecie piętro zajmuje zespół sal dydaktycznych. W obiekcie mieści się też sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Koszt realizacji inwestycji to prawie 21,4 mln zł.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA