Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Ostatnia szansa na pomoc bezdomnym zwierzętom

09-01-2019 23:19 | Autor: red.
Już tylko do 14 stycznia trwa VIII edycja akcji „Alert dla zwierząt!”, czyli ursynowska zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt, przebywających w schroniskach i przytuliskach. W wystawionych pojemnikach będzie można składać: karmę dla psów i kotów (suchą oraz puszki), makarony, ryż, kasze, czyste koce, pledy, miski, smycze, obroże oraz zabawki.

– Zwierzęta w schroniskach potrzebują naszej pomocy. Zima jest najcięższym czasem i brakuje wszystkiego. Każdy nawet najmniejszy gest się liczy, a w ramach akcji można przekazać różne potrzebne dary. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie – mówi pomysłodawca akcji, radny dzielnicy Ursynów Piotr Skubiszewski.

Przypominamy, że zbiórka jest prowadzona do 14 stycznia w następujących lokalizacjach:

Urząd Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61)

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b)

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Dereniowa 48).

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.