Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Osiedlowa łąka dla zapylaczy

22-09-2021 22:04 | Autor: Zespół Pracowników Domu Kultury Stokłosy
Akcja „Kostka przecz! (sprzed Domu Kultury Stokłosy) zakończyła się pomyślnie. Efekty może podziwiać każdy. Chcemy się pochwalić naszym wkładem w walkę o środowisko.

Zajęliśmy się REALNYM działaniem na rzecz powiększenia przestrzeni biologicznie czynnej w okolicy naszego Domu Kultury na ul.Lachmana 5. Tak by rodzice czekający na swoje dzieci, oraz dorośli korzystający z naszej oferty i po prostu mieszkańcy mogli spędzać wolne chwilę w otoczeniu przyrody, a nie betonu.

Żaden Dom Kultury na Ursynowie nie jest ulokowany w tak dobrze zaprojektowanej pod względem zieleni okolicy jak Dom Kultury Stokłosy. Jednak i na nasze osiedle wkradła się koszmarna „betonoza”. Fakt ten dostrzegła pani Hanna Żelichowska, aktywistka ekologiczna i fotograf przyrody – dzięki jej zaangażowaniu oraz pomocy pana Sławomira Litwina – zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej SBM Stokłosy zamiast szpetnej kostki mamy teraz kolejną „osiedlową łąkę dla zapylaczy” oraz piękne klomby z nasadzoną kosodrzewiną. Zwiększyła się powierzchni chłonąca wodę, na wiosnę zazielenią się trawy i zakwitną kwiaty, a wraz z nimi pojawią się owady.

Jest to dowód na to, że walka ze zmianami klimatu to nie tony papieru, prelekcje i spotkania z „mądrymi ludźmi”, walka ze zmianami klimatu to realne działania, które zależą od zaangażowania, woli i pracy w środowisku lokalnym. Od każdego z nas. W myśl zasady „myśl globalne – działaj lokalnie”. Podziękowania należą się również wykonawcom robót ziemnych - konserwatorom zieleni naszej spółdzielni, którzy wykonali swoją prace wzorowo i z zaangażowaniem. To jest realny wkład w akcję #kulturadlaklimatu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA