Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Okradli kioski na 65 tysięcy złotych

24-04-2018 15:40 | Autor: pol
Trzej 18-latkowie i 23-letni Krystian Z. usłyszeli zarzuty czterech włamań do kiosków. Podejrzani nie zadowalali się drobiazgami, które z reguły znajdują się w asortymencie kiosków. Jednorazowo brali papierosy za kilkadziesiąt tysięcy i sprzedawali za połowę ceny.

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu kilka tygodni operacyjnie pracowali nad młodymi włamywaczami. Przełom w sprawie nastąpił dzień przed ich zatrzymaniem. Policjanci dysponując zebranymi dowodami przedstawili zarzuty całej czwórce.

Z chwilą, kiedy kryminalni zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu dowiedzieli się o niepokojącej tendencji włamań do kiosków na Mokotowie natychmiast postanowili zająć się sprawą. Niespełna miesiąc wcześniej zatrzymali 3 młodych podejrzanych, którym udowodnili kilka włamań. Akty oskarżenia w tamtych sprawach trafiły już do sądu. Nie wszystkie jednak sprawy wówczas wyjaśniono. Kolejne tygodnie pracy operacyjnej doprowadziły ich do trzech 18-latków i jednego 23-latka stających za pozostałymi przestępstwami.

Jak ustalili funkcjonariusze Erik T., Mateusz D., Damian S. i najstarszy Krystian Z. późnymi wieczorami spotykali się w ustalonym miejscu. Następnie włamywali się do upatrzonego wcześniej kiosku. Jednorazowo zabierali papierosy za około 13.000 – 15.000 zł. Towar ukrywali poza miejscem zamieszkania i sprzedawali po znacznie niższych cenach. Kiedy się kończył powtarzali skok. Takim sposobem włamali się do czterech kiosków, z których wynieśli papierosy na około 65 tys. złotych.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymani twierdzili, że nie mają nic wspólnego z przestępstwami. Jednak zebrane przez policjantów dowody jednoznacznie wskazywały na ich udział we wszystkich włamaniach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W niedługim czasie zasiądą w ławie oskarżonych przed sądem, który może ich skazać nawet na 10 lat więzienia.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.