Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

12°
4°

Okradli kioski na 65 tysięcy złotych

24-04-2018 15:40 | Autor: pol
Trzej 18-latkowie i 23-letni Krystian Z. usłyszeli zarzuty czterech włamań do kiosków. Podejrzani nie zadowalali się drobiazgami, które z reguły znajdują się w asortymencie kiosków. Jednorazowo brali papierosy za kilkadziesiąt tysięcy i sprzedawali za połowę ceny.

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu kilka tygodni operacyjnie pracowali nad młodymi włamywaczami. Przełom w sprawie nastąpił dzień przed ich zatrzymaniem. Policjanci dysponując zebranymi dowodami przedstawili zarzuty całej czwórce.

Z chwilą, kiedy kryminalni zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu dowiedzieli się o niepokojącej tendencji włamań do kiosków na Mokotowie natychmiast postanowili zająć się sprawą. Niespełna miesiąc wcześniej zatrzymali 3 młodych podejrzanych, którym udowodnili kilka włamań. Akty oskarżenia w tamtych sprawach trafiły już do sądu. Nie wszystkie jednak sprawy wówczas wyjaśniono. Kolejne tygodnie pracy operacyjnej doprowadziły ich do trzech 18-latków i jednego 23-latka stających za pozostałymi przestępstwami.

Jak ustalili funkcjonariusze Erik T., Mateusz D., Damian S. i najstarszy Krystian Z. późnymi wieczorami spotykali się w ustalonym miejscu. Następnie włamywali się do upatrzonego wcześniej kiosku. Jednorazowo zabierali papierosy za około 13.000 – 15.000 zł. Towar ukrywali poza miejscem zamieszkania i sprzedawali po znacznie niższych cenach. Kiedy się kończył powtarzali skok. Takim sposobem włamali się do czterech kiosków, z których wynieśli papierosy na około 65 tys. złotych.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymani twierdzili, że nie mają nic wspólnego z przestępstwami. Jednak zebrane przez policjantów dowody jednoznacznie wskazywały na ich udział we wszystkich włamaniach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W niedługim czasie zasiądą w ławie oskarżonych przed sądem, który może ich skazać nawet na 10 lat więzienia.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.