Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Odpocznij na warszawskiej ławce

06-04-2019 17:11 | Autor: Dominika Wiśniewska
Wzdłuż warszawskich ulic pojawia się coraz więcej ławek. Od października przybyło blisko 300 siedzisk. Kolejne nowe meble pojawią się m.in na Białołęce, Bielanach i w Śródmieściu. Mieszkańcy mogą również sami zgłaszać propozycje następnych lokalizacji.

– Dodatkowe ławki ułatwią mieszkańcom spacerowanie po stolicy. Dobrze wiemy, że seniorzy, rodzice z wózkami czy też osoby z niepełnosprawnością ruchową potrzebują miejsc do wypoczynku, zwłaszcza przy drodze do sklepu bądź przychodni. Właśnie dlatego pytamy warszawianki i warszawiaków, które lokalizacje są według nich najlepsze – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Estetyczne ławki stanęły ostatnio na Ochocie m.in. przy ul. Banacha, Białobrzeskiej, Grójeckiej, Kopińskiej i Szczęśliwieckiej w ramach realizacji budżetu obywatelskiego. Dodatkowo, ponad 40 siedzisk, o które prosili mieszkańcy, pojawiło się w parku Mauzoleum-Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Z kolei we Włochach można już przysiąść przy ul. 1-Sierpnia niedaleko al. Krakowskiej, a na Pradze przy ul. Białostockiej, Kijowskiej i Łomżyńskiej. Drewniane meble można spotkać także na Bielanach oraz Bemowie.

Warszawiacy mogą proponować kolejne lokalizacje za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu 19115, przekazując zgłoszenia np. w mobilnej aplikacji czy przez telefon. We wniosku warto podać numer pobliskiego budynku czy charakterystyczny punkt w okolicy. Do czerwca 2020 roku w mieście pojawi się ponad 600 nowych, wygodnych siedzisk. W przypadku większego zapotrzebowania miasto w ramach umowy może zamówić dodatkowe 700 sztuk. Więcej informacji na stronie: zzw.waw.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA