Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Oddaj głos na nazwę nowego domu kultury

07-10-2020 20:27 | Autor: red.
We wrześniu urząd dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs „Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Z ponad 500 zgłoszonych propozycji, komisja konkursowa ostatecznie wybrała trzy. O tym jaką nazwę otrzyma nowy dom kultury zdecydują mieszkańcy. Najbardziej kulturalne głosowanie potrwa do 11 października. Głosować można za pośrednictwem profilu dzielnicowego na Facebooku oraz papierowo w urzędzie dzielnicy Ursynów (wejście od strony ul. I. Gandhi).

- Uważam, że najważniejszym założeniem samorządu jest dialog z mieszkańcami i realizacja ich potrzeb oraz oczekiwań. Wczoraj poznaliśmy wyniki budżetu obywatelskiego, a dziś rozpoczynamy kolejne głosowanie, które zdecyduje o nazwie domu kultury na Ursynowie. To tu będzie biło serce ursynowskiej kultury – mówi zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski. - Każda z trzech zaproponowanych przez mieszkańców nazw objętych głosowaniem w inny sposób oddaje ducha kultury. Z niecierpliwością będę czekał na wynik głosowania – dodaje.

Propozycje wybrane przez komisję konkursową do etapu głosowania wraz z uzasadnieniem:

ALTERNATYWY – nazwa z jednej strony nawiązuje do znanego serialu, którego akcja rozgrywała się na Ursynowie; z drugiej wskazuje na różnorodność oferty, która będzie prezentowana w nowym domu kultury.

ORIGAMI – to sztuka składania z papieru, w efekcie czego powstają różne ciekawe formy/kształty. Elewacja budynku kojarzy się z kartką papieru po rozłożeniu figury origami, co także nawiązuje to elastycznej i różnorodnej oferty kulturalnej obiektu.

ROZKOSZ – pierwotna nazwa pałacu/posiadłości, znajdującej się obecnie na ternie Uczelni SGGW, której nazwę na "Ursynów" zmienił Jan Ursyn Niemcewicz. Poza przywołaniem korzeni, nazwa ma pozytywne skojarzenia, szczególnie w kontekście obcowania z kulturą.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA