Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowy wóz bojowy w OSP Nowa Wola

11-12-2019 22:57 | Autor: A.A.
We wtorek 10 grudnia do Strażnicy w Nowej Woli trafił nowoczesny wóz bojowy marki Scania P 360. Pojazd pomieści jednorazowo 3 tys. litrów wody i wyposażony jest w rozbudowany sprzęt do ratownictwa drogowego.

Ochotnicza Straż w Nowej Woli to jedna z trzech jednostek OSP na terenie gminy Lesznowola i jedna z dwóch działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druhowie z Nowej Woli specjalizują się w ratownictwie drogowym i gaszeniu pożarów. Jednostka OSP Nowa Wola należy także do kompanii specjalnej powodziowej Mazowieckiej Brygady Odwodowej. Wóz, który we wtorek otrzymali strażacy-ochotnicy, to bardzo nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy, posiadający świadectwo CNBOP. Jednostka jest wyposażona w działko wodno-pianowe na dachu oraz dodatkowe dolne zraszacze. Poza wodą, strażacy będą mogli dysponować 300 litrami środka pianotwórczego. Pojazd posiada sześcioosobową kabinę, silnik o mocy 380 koni i automatyczną skrzynię biegów.

OSP Nowa Wola otrzymała dofinansowanie do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze środków Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wy wysokości 210 tys. zł oraz dotację z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego / Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 120 tys. zł. Z budżetu gminy Lesznowola dopłacono do zakupu wozu 594 tys. zł.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA