Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowy park na Ursynowie!

20-05-2020 22:02 | Autor: Paweł Lenarczyk
W ostatni czwartek Rada Warszawy podjęła uchwałę o utworzeniu parku u zbiegu ulic Rosoła, Grzegorzewskiej i Szolc-Rogozińskiego oraz nazwaniu go Parkiem Polskich Wynalazców. Jest to zwieńczenie moich ponad 7-letnich działań ochrony tego terenu przed zabudową.

Nowy park w naszej dzielnicy to również hołd polskim wynalazcom, ludziom nauki, którzy wymyślili między innymi lampę naftową (Ignacy Łukasiewicz), wnieśli wkład w powstanie telewizji (Jan Szczepanik) czy ich wynalazki są nadal wykorzystywane przy produkcji procesorów (metoda Czochralskiego). Mam nadzieję, że miejsce to będzie inspirowało kolejne pokolenia wynalazców.

W najbliższych dniach ruszy przetarg na projekt placu zabaw na terenie Parku, nawiązujący do patronów tego miejsca. Mam nadzieję, że za rok rozpocznie się budowa placu zabaw, na który bardzo czekają najmłodsi mieszkańcy Imielina. Na projekt i budowę placu zabaw mamy zagwarantowane ponad 2 mln złotych.

Wierzę, że będzie to wyjątkowe miejsce. Chciałbym również bardzo mocno podkreślić, że Park Polskich Wynalazców będzie otwarty dla wszystkich: rodzin z dziećmi, właścicieli czworonogów, seniorów i młodzieży.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA