Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowość na skalę światową w dzielnicy Mokotów

28-08-2015 16:11 | Autor: red.
Rowery Veturilo cieszą się niesłabnącą popularnością. Od kilku dni można skorzystać z kolejnej nowości – specjalnych, małych rowerków dla dzieci. To prawdopodobnie jedyna taka usługa na świecie.

VeturilKo, tak nazywają się małe rowerki dla dzieci, które są już dostępne w ramach działającego w stolicy od kilku lat systemu wypożyczania rowerów Veturilo. To prawdopodobnie pierwsza na świecie bezobsługowa wypożyczalnia rowerów dla najmłodszych. Pilotażowa stacja rowerków stanęła przy wypożyczalni Veturilo u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego. To jedna z najpopularniejszych wypożyczalni w Warszawie, położona tuż obok Pola Mokotowskiego.

Veturilo bije kolejne rekordy i ma aż 340 tysięcy zarejestrowanych użytkowników oraz 5,2 miliona wypożyczeń. - Wspólnie z operatorem, staramy się o to, aby oferta była jeszcze bardziej urozmaicona i z naszych wypożyczalni mogły korzystać kolejne grupy mieszkańców - mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta Warszawy. - Od lipca w ramach naszego systemu można wypożyczać tandemy, a od kilku dni również rowerki dla najmłodszych. Z rowerów może korzystać każdy użytkownik Veturilo. Za dzieci na rowerkach odpowiedzialność bierze opiekun prawny.

Zasady działania wypożyczalni są takie same jak przy zwykłych rowerach – 20 minut jazdy jest za darmo, pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Trzeba tylko pamiętać, że rower dziecięcy musimy być oddany w miejscu wypożyczenia, bowiem inne wypożyczalnie nie są przystosowane do przyjęcia mniejszych jednośladów. Na razie w ramach testów firma Nextbike, operator systemu, udostępnia po 6 rowerków w dwóch rozmiarach: dla mniejszych dzieci (od 4 lat i 110 cm wzrostu, rozmiar koła: 18 cali) oraz nieco starszych (od 6 lat i 120 cm wzrostu, rozmiar koła 20 cali). W obydwu przypadkach dopuszczalne całkowite obciążenie roweru (rowerzysta + rower + ewentualny bagaż) wynosi maksymalnie 60 kg.

System VeturilKo będzie testowany do końca września, jeśli projekt okaże się trafiony władze miasta będą myśleć o powiększeniu stacji i o przedłużeniu jej działania. Równocześnie testowane są także tandemy. Dwuosobowe rowery Veturilo cieszą się bowiem coraz większym zainteresowaniem. W ciągu pierwszego miesiąca były wypożyczane aż ponad 1900 razy. To oznacza, że każdy rower był używany 6-7 razy dziennie. Dziesięć tandemów będzie na testach do końca sierpnia, ale niewykluczone, że zostaną w systemie na dłużej. Tandemy są dostępne w stacjach Veturilo, ich lokalizacje można sprawdzić na stronie: https://www.veturilo.waw.pl/lokalizacje-tandemow/

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA