Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Nowosądecki wieczór filmowy w Domu Sztuki

29-05-2018 22:27 | Autor: ABU
Jesienią 2016 roku na kulturalnej mapie Polski pojawił się kolejny festiwal: „Nowe Kino –Nowy Sącz”. O nagrody – Sędziwoje – walczą na nim polskie, krótkometrażowe (do 30 minut) filmy fabularne. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest wybitny reżyser Robert Gliński, twórca m. in. głośnego filmu „Cześć Tereska”.

W minioną sobotę, w kinie Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie, odbył się pokaz filmów nagrodzonych na drugiej, ubiegłorocznej edycji festiwalu „Nowe Kino – Nowy Sącz”, na której jury przewodniczyła Kinga Dębska, też świetna reżyserka („Moje córki krowy”).

Liczni widzowie obejrzeli pięć bardzo interesujących filmów współczesnych: „Baraż” Tomasza Gąssowskiego (Złoty Sędziwój), „Krótki dystans” Giovanniego Pierangeliego – włoskiego studenta Szkoły Filmowej w Łodzi (Srebrny Sędziwój, Aktorski Sędziwój dla Cezarego Łukaszewicza), „Mleko” Urszuli Morgi (Brązowy Sędziwój), „Kucyk” Macieja Barczewskiego (Foto Sędziwój za zdjęcia Krzysztofa Kujawskiego i Małgorzaty Popinigis) oraz „Karma” Piotra Jelenia (Sędziwój Publiczności).

W trakcie mini-repliki odbyły się fascynujące spotkania z laureatami. Był też kilkuletni aktor z „Kucyka”, Mateusz Broda, a reżyserowi z Włoch towarzyszyli jego rodzice. Rozmowy przeprowadzał Robert Gliński i robił to znakomicie, ale na wysokości zadania stanęła także ursynowska publiczność, która zasypała twórców wnikliwymi pytaniami (o zasłużonych komplementach pod adresem filmów nie wspominając).

W pamięci wszystkich uczestników pokazu – sfinansowanego ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy – długo pozostaną piękne wrażenia filmowe i przesympatyczna atmosfera.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.