Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

18°
11°

Nowosądecki wieczór filmowy w Domu Sztuki

29-05-2018 22:27 | Autor: ABU
Jesienią 2016 roku na kulturalnej mapie Polski pojawił się kolejny festiwal: „Nowe Kino –Nowy Sącz”. O nagrody – Sędziwoje – walczą na nim polskie, krótkometrażowe (do 30 minut) filmy fabularne. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest wybitny reżyser Robert Gliński, twórca m. in. głośnego filmu „Cześć Tereska”.

W minioną sobotę, w kinie Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie, odbył się pokaz filmów nagrodzonych na drugiej, ubiegłorocznej edycji festiwalu „Nowe Kino – Nowy Sącz”, na której jury przewodniczyła Kinga Dębska, też świetna reżyserka („Moje córki krowy”).

Liczni widzowie obejrzeli pięć bardzo interesujących filmów współczesnych: „Baraż” Tomasza Gąssowskiego (Złoty Sędziwój), „Krótki dystans” Giovanniego Pierangeliego – włoskiego studenta Szkoły Filmowej w Łodzi (Srebrny Sędziwój, Aktorski Sędziwój dla Cezarego Łukaszewicza), „Mleko” Urszuli Morgi (Brązowy Sędziwój), „Kucyk” Macieja Barczewskiego (Foto Sędziwój za zdjęcia Krzysztofa Kujawskiego i Małgorzaty Popinigis) oraz „Karma” Piotra Jelenia (Sędziwój Publiczności).

W trakcie mini-repliki odbyły się fascynujące spotkania z laureatami. Był też kilkuletni aktor z „Kucyka”, Mateusz Broda, a reżyserowi z Włoch towarzyszyli jego rodzice. Rozmowy przeprowadzał Robert Gliński i robił to znakomicie, ale na wysokości zadania stanęła także ursynowska publiczność, która zasypała twórców wnikliwymi pytaniami (o zasłużonych komplementach pod adresem filmów nie wspominając).

W pamięci wszystkich uczestników pokazu – sfinansowanego ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy – długo pozostaną piękne wrażenia filmowe i przesympatyczna atmosfera.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.