Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowi królowie recytacji wybrani

28-03-2019 17:51 | Autor: red.
Aż 130 dzieci z 35 warszawskich przedszkoli wzięło udział w prestiżowym  XIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Zaczarowane Słowa". Organizatorem imprezy jest mokotowskie Przedszkole Nr 145 „Czterolistna Koniczynka”, mieszczące się przy ul. Goszczyńskiego 17a.

Tegoroczna tematyka "Mój ulubiony wiersz" związana jest z popularyzowaniem twórczości różnych autorów poezji dziecięcej.

Gala podsumowująca imprezę odbyła się 25 marca w Domu Kultury Centrum Łowicka przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury "Mokotów". Gośćmi honorowymi byli burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastkowski, jego zastępca Krzysztof Skolimowski oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Marek Masłowski, a także dyrektorzy warszawskich przedszkoli.

Konkurs, organizowany od 13 lat, jest wyjątkową szansą dla dzieci na pochwalenie się swoimi artystycznymi talentami. Impreza ma na celu popularyzację literatury, zainteresowanie dzieci poezją, a także rozwijanie zdolności recytatorskich i zachęcenie najmłodszych do występów publicznych.

Podczas tegorocznej edycji najmłodsi recytowali swoje ulubione wiersze. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi oraz naturalnością wyrazu artystycznego, czym zachwycili komisję oraz publiczność. Podczas występów jury brało pod uwagę nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu i jego interpretację, lecz także dykcję i modulację głosu oraz ruch sceniczny.

Poziom był bardzo wysoki. Jury nagrodziło aż 40 dzieci. W każdej z czterech kategorii wiekowych wybrano „Króla Recytacji”, którymi zostali:

- wśród trzylatków – Maksymilian (Przedszkole nr 228)

- wśród czterolatków – Patrycja (Przedszkole nr 400)

- wśród pięciolatków – Tadeusz (Przedszkole nr 190)

- wśród sześc iolatków – Piotr (Przedszkole nr 193)

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, książki, balony oraz gadżety promujące dzielnicę Mokotów.

Na zakończenie gali dyrektor – w imieniu Rady Pedagogicznej Przedszkola Nr 145 „Czterolistna Koniczynka” – podziękowała wszystkim uczestnikom, nauczycielom i rodzicom za trud, który włożyli w przygotowanie dzieci. Wszystkich zaprosiła na przyszłoroczną XIV edycję konkursu „Zaczarowane słowa”.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA