Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowe światła w al. KEN już działają!

30-12-2019 12:58 | Autor: red.
Dobiegają końca prace związane z osygnalizowaniem przejść dla pieszych w ciągu jednej z głównych ursynowskich ulic. Al. KEN będzie teraz zdecydowanie bezpieczniejsza.

Nowe sygnalizatory świetlne pojawiły się na sześciu przejściach wzdłuż al. KEN: dwóch w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, ul. Jeżewskiego oraz nr 81 i nr 101. Oznacza to, że obecnie już wszystkie „zebry” wzdłuż al. KEN są wyposażone w światła.

W ramach prac przejścia zostały wyposażone w nowoczesne sygnalizatory wraz z automatyczną detekcją. Trwają jeszcze prace wykończeniowe. Obniżono też krawężniki na przejściach, skorygowano geometrię skrzyżowań i wyremontowano chodniki przy skrzyżowaniach. Dodatkowo nowe światła będą skoordynowane z już istniejącymi sygnalizacjami.

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w al. KEN prowadzone są już od dłuższego czasu. Niebezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Artystów zostało wyposażone w sygnalizację świetlną już kilka lat wcześniej. W ubiegłym roku wprowadzono również koordynację sygnalizacji świetlnych pomiędzy Doliną Służewiecką a ul. Płaskowickiej. Sygnalizacja jest ustawiona tak, aby premiować zielonym światłem kierowców jadących z przepisową prędkością.

Fot.ZDM

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA