Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Nowe Drzewa” – czyli baza dla nasadzeń

20-03-2019 22:01 | Autor: red.
Urząd Dzielnicy Ursynów poinformował o pracach związanych ze stworzeniem bazy danych miejsc dla nowych nasadzeń drzew. „Nowe Drzewa” to nazwa bazy, uwzględniającej możliwe lokalizacje na nasadzenia drzew na Ursynowie, w tym również lokalizacje na terenach nie będących własnością m. st. Warszawy. Celem bazy, prowadzonej w Wydziale Ochrony Środowiska, jest odczuwalne przez mieszkańców zwiększenie liczby nasadzeń drzew na terenie dzielnicy Ursynów.

W bazie „Nowe Drzewa” znajdą się zarówno tereny administrowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów, jak również tereny zgłoszone przez inne podmioty z terenu Ursynowa, w tym także podmioty prywatne. W ubiegłym tygodniu Urząd Dzielnicy Ursynów skierował pisma w tej sprawie do ursynowskich placówek oświatowych, spółdzielni oraz podmiotów posiadających duże działki na terenie dzielnicy. Przed wpisaniem do Bazy „Nowe Drzewa” zgłoszone lokalizacje będą weryfikowane przez pracowników Urzędu Dzielnicy pod kątem np. przebiegu infrastruktury podziemnej, która mogłaby uniemożliwić dokonanie nasadzeń.

– Utworzenie bazy i jej wypełnienie lokalizacjami dla potencjalnych nasadzeń, przyspieszy proces sadzenia nowych drzew na Ursynowie – mówi zastępca burmistrza Bartosz Dominiak. – Urzędnicy będą posiadali pod ręką informacje o potencjalnych miejscach do posadzenia drzew. Dzięki temu będą mogli efektywniej planować nasadzenia własne dzielnicy, jak też wyznaczać lokalizacje na nasadzenia zastępcze w przypadku, gdy podmioty występujące z wnioskami o zgodę na wycinkę drzew nie mają do tego odpowiednich terenów – dodaje Dominiak.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA