Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowe autobusy w stolicy

23-11-2015 16:41 | Autor: red.
Tabor Miejskich Zakładów Autobusowych powiększył się o siedem autobusów z panelami fotowoltaicznymi. Solarisy dotarły już do zajezdni i w najbliższych dniach wyjadą na stołeczne ulice.

Do stolicy w ramach kontraktu z firmą Solaris trafi 60 przegubowców i 20 autobusów o długości 12 metrów. Pojazdy poza standardowym bogatym wyposażeniem charakterystycznym dla warszawskiej komunikacji (klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, elektroniczny system informacji, monitoring, systemy samogaszące) mają zainstalowane panele fotowoltaiczne. Zapewniają one autobusom dodatkowe źródło zasilania (przegubowce mają baterie o mocy 1,5 kW, a dwunastometrowe – 1 kW) wystarczające do zasilenia elektronicznej informacji.

Miejskie Zakłady Autobusowe jako pierwsza firma w Polsce zamówiła pojazdy z tego typu dodatkowym wyposażeniem. Na przełomie roku spółka otrzyma kolejnych 60 autobusów zamówionych w firmie Solaris.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA