Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
19°

Nowa parkowa alejka

20-06-2018 22:35 | Autor: Bartosz Zawadzki
Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.

Tak oto niezagospodarowana dotychczas przestrzeń zyskała na wartości poprzez wybrukowanie dotychczasowego przedeptu, ustawienie ławek i nasadzenie drzew oraz ozdobnych krzewów. Pomyślano jednocześnie o koszach na śmieci, których ewidentnie brakowało w tej okolicy. Całość wkomponowuje się idealnie w połączenia Parku im. Romana Kozłowskiego, czyli okolic Kopy Cwila, i Parku im. Jana Pawła II, będącego najbliższym otoczeniem kościoła.

To nie jedyna zmiana, która w najbliższym czasie pojawi się w tym miejscu. Na rok 2018 zaplanowana jest budowa boiska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 81. Inwestycja w usportowienie ursynowskiej młodzieży kosztować ma dzielnicę 860  000 złotych. Jako stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW postulujemy udostępnienie boiska także mieszkańcom Ursynowa, oczywiście po godzinach pracy szkoły. Tym bardziej, że drugie „boisko”, znajdujące się już poza ogrodzeniem szkoły, a w bezpośrednim sąsiedztwie zbudowanej alei – nie wygląda już imponująco. Należy ono do Spółdzielni Mieszkaniowo – Budowlanej „Jary”. Niestety prezesowi spółdzielni brakuje dobrej woli nawet do tego, żeby powiesić siatki na zaniedbanych metalowych bramkach.

Choć jest jeszcze tak wiele rzeczy do dopracowania, cieszymy się z tego, w jakim tempie zmienia się na lepsze Ursynów Północny. Chcąc uczestniczyć w tym procesie, członkowie naszego stowarzyszenia zgłosili projekty do Budżetu Partycypacyjnego także i w tym roku. Na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl można do 30 czerwca oddawać głosy na projekty takie jak 2 – „Trampoliny przy placach zabaw” oraz 20 – „Ławki do ładowania telefonów w parkach na Ursynowie Północnym”.

Zarówno ziemne trampoliny jak i ławki do ładowania telefonów będą służyły mieszkańcom, zachęcając do spędzania czasu poza domem. Warto dodać, że istniejące już trampoliny na Bulwarach Wiślanych cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają mnóstwo radości – mówi Piotr Antosiuk (PU). – Jako PROJEKT URSYNÓW wierzymy, że w wyniku głosowania uda się przeznaczyć środki na dalsze inwestycje właśnie w naszej części dzielnicy!

Wróć

Inne artykuły

Muzyczne uniesienie Ursynowa Pomimo kiepskiej deszczowej pogody z rzadka rozświetlanej chwilami słonecznymi, ursynowianie tłumnie przybyli na dwa koncerty, zorganizowane w niedzielę 15 lipca przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwszy z nich to popołudniowy recital fortepianowy Marka Brachy w Parku przy Bażantarni. Dla czujących niedosyt wrażeń muzycznych i chcących usłyszeć coś lżejszego, został przygotowany obok Urzędu Dzielnicy koncert „O Sole Mio”, poświęcony muzyce włoskiej.
Jeszcze jeden mazur dzisiaj! Wiceburmistrz Łukasz Ciołko - ursynowianie chcą więcej muzyki.
Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie – będą konsultacje Flagowa inwestycja w ramach programu Mieszkania Plus będzie realizowana na Ursynowie. W dniu 12 lipca w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy. Zarząd Dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Gdy wszystko idzie jak z nut... Z Przemysławem Babiarzem – nie tylko o jego wokalnym talencie.