Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

29°
16°

Nowa parkowa alejka

20-06-2018 22:35 | Autor: Bartosz Zawadzki
Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.

Tak oto niezagospodarowana dotychczas przestrzeń zyskała na wartości poprzez wybrukowanie dotychczasowego przedeptu, ustawienie ławek i nasadzenie drzew oraz ozdobnych krzewów. Pomyślano jednocześnie o koszach na śmieci, których ewidentnie brakowało w tej okolicy. Całość wkomponowuje się idealnie w połączenia Parku im. Romana Kozłowskiego, czyli okolic Kopy Cwila, i Parku im. Jana Pawła II, będącego najbliższym otoczeniem kościoła.

To nie jedyna zmiana, która w najbliższym czasie pojawi się w tym miejscu. Na rok 2018 zaplanowana jest budowa boiska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 81. Inwestycja w usportowienie ursynowskiej młodzieży kosztować ma dzielnicę 860  000 złotych. Jako stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW postulujemy udostępnienie boiska także mieszkańcom Ursynowa, oczywiście po godzinach pracy szkoły. Tym bardziej, że drugie „boisko”, znajdujące się już poza ogrodzeniem szkoły, a w bezpośrednim sąsiedztwie zbudowanej alei – nie wygląda już imponująco. Należy ono do Spółdzielni Mieszkaniowo – Budowlanej „Jary”. Niestety prezesowi spółdzielni brakuje dobrej woli nawet do tego, żeby powiesić siatki na zaniedbanych metalowych bramkach.

Choć jest jeszcze tak wiele rzeczy do dopracowania, cieszymy się z tego, w jakim tempie zmienia się na lepsze Ursynów Północny. Chcąc uczestniczyć w tym procesie, członkowie naszego stowarzyszenia zgłosili projekty do Budżetu Partycypacyjnego także i w tym roku. Na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl można do 30 czerwca oddawać głosy na projekty takie jak 2 – „Trampoliny przy placach zabaw” oraz 20 – „Ławki do ładowania telefonów w parkach na Ursynowie Północnym”.

Zarówno ziemne trampoliny jak i ławki do ładowania telefonów będą służyły mieszkańcom, zachęcając do spędzania czasu poza domem. Warto dodać, że istniejące już trampoliny na Bulwarach Wiślanych cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają mnóstwo radości – mówi Piotr Antosiuk (PU). – Jako PROJEKT URSYNÓW wierzymy, że w wyniku głosowania uda się przeznaczyć środki na dalsze inwestycje właśnie w naszej części dzielnicy!

Wróć

Inne artykuły

Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.
Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie W czwartkowe popołudnie 13 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Ursynowa. Początek na Imielinie, w dalszej kolejności namiot pojawi się na Kabatach, obok DOK-u przy ul. Kajakowej i przy stacji metra Ursynów. Spotkania tego typu organizowane są już od 2015 roku i wywołują duże zainteresowanie mieszkańców.