Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Nowa parkowa alejka

20-06-2018 22:35 | Autor: Bartosz Zawadzki
Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.

Tak oto niezagospodarowana dotychczas przestrzeń zyskała na wartości poprzez wybrukowanie dotychczasowego przedeptu, ustawienie ławek i nasadzenie drzew oraz ozdobnych krzewów. Pomyślano jednocześnie o koszach na śmieci, których ewidentnie brakowało w tej okolicy. Całość wkomponowuje się idealnie w połączenia Parku im. Romana Kozłowskiego, czyli okolic Kopy Cwila, i Parku im. Jana Pawła II, będącego najbliższym otoczeniem kościoła.

To nie jedyna zmiana, która w najbliższym czasie pojawi się w tym miejscu. Na rok 2018 zaplanowana jest budowa boiska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 81. Inwestycja w usportowienie ursynowskiej młodzieży kosztować ma dzielnicę 860  000 złotych. Jako stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW postulujemy udostępnienie boiska także mieszkańcom Ursynowa, oczywiście po godzinach pracy szkoły. Tym bardziej, że drugie „boisko”, znajdujące się już poza ogrodzeniem szkoły, a w bezpośrednim sąsiedztwie zbudowanej alei – nie wygląda już imponująco. Należy ono do Spółdzielni Mieszkaniowo – Budowlanej „Jary”. Niestety prezesowi spółdzielni brakuje dobrej woli nawet do tego, żeby powiesić siatki na zaniedbanych metalowych bramkach.

Choć jest jeszcze tak wiele rzeczy do dopracowania, cieszymy się z tego, w jakim tempie zmienia się na lepsze Ursynów Północny. Chcąc uczestniczyć w tym procesie, członkowie naszego stowarzyszenia zgłosili projekty do Budżetu Partycypacyjnego także i w tym roku. Na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl można do 30 czerwca oddawać głosy na projekty takie jak 2 – „Trampoliny przy placach zabaw” oraz 20 – „Ławki do ładowania telefonów w parkach na Ursynowie Północnym”.

Zarówno ziemne trampoliny jak i ławki do ładowania telefonów będą służyły mieszkańcom, zachęcając do spędzania czasu poza domem. Warto dodać, że istniejące już trampoliny na Bulwarach Wiślanych cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają mnóstwo radości – mówi Piotr Antosiuk (PU). – Jako PROJEKT URSYNÓW wierzymy, że w wyniku głosowania uda się przeznaczyć środki na dalsze inwestycje właśnie w naszej części dzielnicy!

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.