Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Nowa parkowa alejka

20-06-2018 22:35 | Autor: Bartosz Zawadzki
Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.

Tak oto niezagospodarowana dotychczas przestrzeń zyskała na wartości poprzez wybrukowanie dotychczasowego przedeptu, ustawienie ławek i nasadzenie drzew oraz ozdobnych krzewów. Pomyślano jednocześnie o koszach na śmieci, których ewidentnie brakowało w tej okolicy. Całość wkomponowuje się idealnie w połączenia Parku im. Romana Kozłowskiego, czyli okolic Kopy Cwila, i Parku im. Jana Pawła II, będącego najbliższym otoczeniem kościoła.

To nie jedyna zmiana, która w najbliższym czasie pojawi się w tym miejscu. Na rok 2018 zaplanowana jest budowa boiska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 81. Inwestycja w usportowienie ursynowskiej młodzieży kosztować ma dzielnicę 860  000 złotych. Jako stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW postulujemy udostępnienie boiska także mieszkańcom Ursynowa, oczywiście po godzinach pracy szkoły. Tym bardziej, że drugie „boisko”, znajdujące się już poza ogrodzeniem szkoły, a w bezpośrednim sąsiedztwie zbudowanej alei – nie wygląda już imponująco. Należy ono do Spółdzielni Mieszkaniowo – Budowlanej „Jary”. Niestety prezesowi spółdzielni brakuje dobrej woli nawet do tego, żeby powiesić siatki na zaniedbanych metalowych bramkach.

Choć jest jeszcze tak wiele rzeczy do dopracowania, cieszymy się z tego, w jakim tempie zmienia się na lepsze Ursynów Północny. Chcąc uczestniczyć w tym procesie, członkowie naszego stowarzyszenia zgłosili projekty do Budżetu Partycypacyjnego także i w tym roku. Na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl można do 30 czerwca oddawać głosy na projekty takie jak 2 – „Trampoliny przy placach zabaw” oraz 20 – „Ławki do ładowania telefonów w parkach na Ursynowie Północnym”.

Zarówno ziemne trampoliny jak i ławki do ładowania telefonów będą służyły mieszkańcom, zachęcając do spędzania czasu poza domem. Warto dodać, że istniejące już trampoliny na Bulwarach Wiślanych cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają mnóstwo radości – mówi Piotr Antosiuk (PU). – Jako PROJEKT URSYNÓW wierzymy, że w wyniku głosowania uda się przeznaczyć środki na dalsze inwestycje właśnie w naszej części dzielnicy!

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.