Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nielegalne papierosy na bazarze!

20-11-2015 16:49 | Autor: jb
Kolejna kontrola miejscowego bazaru przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą przyniosła efekty. Funkcjonariusze zainteresowali się kobietą oferującą klientom papierosy, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Karolina P. wpadła w ręce policjantów.

Policjanci skontrolowali miejski bazar z samego rana. Szczególną uwagę zwracali na sprzedawców, którzy mogli oferować klientom towar niezgodnie z prawem. Na placu targowym nie spędzili wiele czasu. Niemal od razu ich uwagę zwróciła kobieta przy jednym ze stoisk. Obserwowali ją jak i towar, który udostępnia za pieniądze innym osobom.

W pewnym momencie kobieta zaczęła sprzedawać papierosy. Policjanci podejrzewali, że towar w posiadaniu sprzedawczyni jest niegodny z prawem. Postanowili to wszystko dokładnie sprawdzić. Okazało się, że 20-latka sprzedawała papierosy, które nie posiadały polskich znaków akcyzy, co jest niezgodne z prawem.

Kobieta nie zdążyła wprowadzić w obieg blisko 2299 sztuk papierosów. Prosto z bazarku trafiła do komendy, gdzie tłumaczyła się śledczym zew swojego zachowania. Naraziła się tym samym na wysoką karę grzywny, a nawet karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA