Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Niedawnych wspomnień czar

30-01-2019 21:46 | Autor: ABU
No… może nie tak niedawnych, skoro sztuka Julii Holewińskiej „Rewolucja balonowa”, która miała premierę w Teatrze Powszechnym, a kilka dni temu została wystawiona w Teatrze Za Dalekim w Domu Sztuki SMB „Jary”, przenosi nas we wczesne lata 90. XX w., a co więcej – zahacza (może trochę za mocno) o 80.

Słodko-gorzkie są te wspomnienia z czasów zachłyśnięcia się galopującą transformacją naszego kraju, naszego społeczeństwa – zarówno tym, co okazało się wciąż wyczuwalnym powiewem świeżego, zdrowego powietrza, jak i tym, co czasem dopiero po latach odbiło się czkawką.

„Rewolucja balonowa” (tytuł nawiązuje do popularnej wtedy gumy do żucia) to skromne przedstawienie na dwoje młodych, utalentowanych wykonawców (aktorkę Katarzynę Marię Zielińską i kontrabasistę Norberta Kubacza), po trosze muzyczne, a więc pasujące na karnawał, wzbogacone projekcją historycznych zdjęć, co zaś najistotniejsze – otwarte na różne sytuacje odbiorcze. Bo oto ci widzowie, którzy pamiętają tamtą epokę, mogli skonfrontować spektakl (w reżyserii Sławomira Batyry) z własnymi wspomnieniami. Natomiast ci, którzy nie mogą jej pamiętać, przynajmniej czegoś się o niej dowiedzieli.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA